Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Doc Lee Stinger

 
Doc Lee Stinger
 
narozen 25.3.2010
otec: Alexis Stinger
matka: po MG Doc Joe Chex
pohlaví: valach
75% paint horse
barva: bay roan
 
 
 
 
 
Doc Lee Stinger alias Red je můj první kůň s velkým K. Celý život jsem snila o tom, že bych ráda měla svého koně, který by byl napsán na moje jméno, že si o něm budu rozhodovat sama, že mi ho nikam nikdo neodveze, neprodá či podobné věci, které se mi stávali s koňmi, na kterých jsem jezdila, vytvořila si k nim určitý vztah a nebyli v mém vlastnictví.
Red se narodil na horských pastvinách, matku Annélii jsme měli necelý rok ve stáji. Tam si spokojeně žila, postupně se jí zvětšoval pupek a následně na jaře 25.3.2010 se starala o svého prvního potomka, malého Reda. Narodil se jako hnědák a vůbec jsem nepředpokládala, že se jeho barva změní. Po 3 měsících se začal vybarvovat, bílé skvrny na zádi. Do dneška je to zbarvení BAY ROAN.
Po půl roce jsem rozhodla o jeho odstavu a následném odvozu do stáje, který proběhl v naprostém pořádku. Ve výběhu si užíval s polobratrem hříběcích hrátek. Na podzim se odvezli společně do hříbárny, na 60ha pastviny. Tam společně pobývali i s dalšími odstávčaty a hříbaty. Po zimě se dostali do stáda k chlapům (hřebci+valaši). Pravidelně jsem Reda navštěvovala a radovala se z jeho růstu a spokojenosti.
Na jaře 2011 jsem si řekla, že když udělám Státní maturitu a dostanu se na vysokou školu do Pardubic, tak si ho přivezu v létě z pastvin. A taky se tak stalo, v srpnu 2011 se přivezl.
Od září 2011 s ním pomalu pracuji na vodítku, jezdí do Brozan společně se Stiginem do cizího prostředí, nosí plachtu, učí se s míčem, mávám nad ním s vlajkou a takovéto věci. Na jaře 2012 mu budou 2 roky a tak se uvidí, jak mu vše půjde.
 
 
 
Od jara 2012 začíná nosit gumové udidlo i lehké syntetické sedlo. Zatím si vede dobře, trénujeme i na disciplínu Showmanship at Halter. V dubnu jsem již na Redovi seděla v sedle a společně se vydali na dalekou cestu. Díky připravenosti koně na lonži se staly první krůčky pod sedlem více než snadné. Na prvním "tréninku" bez lonže zastavoval tak ochotně jako při práci na lonži. Po čase, co jsme opustili lonž, jsem Reda učila novým věcem, než co znal z dřívějších tréninků. Díky jeho učenlivosti, kterou zdědil po matce, pochopí nový cvik již po jednom tréninku. Samozřejmě jeho chytrost a učenlivost má i svoji negativní stránku a to takovou, že se naučí i špatné návyky. Musím si tedy dávat pozor při učení nových cviků, abych neudělala někde chybu. V létě se účastním "našich" závodů v Deštné, které pořádá sekce Pardubice a dopadly více než dobře (2x 3.místo z desítek koní). Vzala jsem Reda i na westernové veřejné tréninky, kde jsem si chtěla vyzkoušet, jak bude pracovat mezi tolika cizími koňmi a výsledek byl nad míru očekávání! Na podzim měl Red 2 měsíce pauzu, jelikož jsem odletěla do Kanady. Po zimě se připravuje na nastávající sezónu 2013. Byli jsme měsíc v tréninkovém a reprodukčním centru v Mněticích, kde jsme odvedli zase velký krok vpřed díky hale (jinak trénujeme na louce a na poli). V závodní sezóně 2013 jsme startovali ve 4 závodech (když nepočítám hobby závody a veřejné westernové tréninky) a umístění si můžete přečíst v sekci Závody. Po závodech jsem přijela vždy s dalšími nápady co a jak zlepšit a už nyní pilujeme na zlepšení všech prvků a dovedností. Po posledních závodech dostal Red opět dovolenou a připravovat se bude v nové stáji u Hradce Králové, kde bude mít halu 65x30m a bude se tak poctivě trénovat na svoji další sportovní sezónu.

Rok uplynul jako voda a Red udělal zatím největší kus práce doposud a to díky hale, ve které můžeme trénovat, ikdyž venku prší, sněží nebo je velké vedro. Velký DÍK patří i mému příteli Honzovi, který je velmi dobrý jezdec a ukázal mi pár tipů a triků, které používám velmi ráda a díky tomu jsme se posunuli o hodně vpřed. Samozřejmě máme stále nedostatky a musíme se učit dál (člověk se učí celý život). Red se v sezóně 2014 účastnil i prvních "B" závodů, které dopadly nad naše očekávání.

I nadcházející závodní sezóna 2015 byla více než hezká. Před sezónou měl Red velkou pauzu a po zimě začal s přípravou na své první závody, které se konaly v Koryčanech. Zde jsme splnili svoje 1.kvalifikační podmínky. Na druhou kvalifikaci jsme jeli do Plzně - Borku, odkud jsme přivezli 3x 1.místo. Po závodech jsme však měla úraz, který mě znemožnil jezdit na koni a tak to vypadalo, že můj se o účasti na Mistroství ČR se vytratí. Do plného tréninku jsme nastoupili 1,5 měsíce před samotným startem. Věděli jsme, že pokud nebudeme připraveni na 100%, tak nikam nepojedeme. Ovšem zmákli jsme to a odjeli směr můj sen. A jak to dopadlo? Více než skvěle! Získala jsem titul mistryně 2015 v disciplíně superhorse open, titul 2.vicemistryně pro disciplínu horsemanship open a pak také 8.místo ve finálové jízdě trail junior. Za ten krátký čas, co jsme poctivě makali, jsem na Reda i na sebe opravdu pyšná. Takže jeden z mých snů je splněn. Chtěli jsme se zúčastnit i Středoevropského poháru v Polsku, ale kvůli nákaze - infekční anémii, se tyto mezinárodní závody zrušily. Tak snad jindy. No a co nás bude čekat dál? To uvidíme v sezóně 2016 :).

 
 
 
 
 
TOPlist
aktualizováno: 07.01.2018 19:31:05