Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2010

 

2010

20. 11. 2010 - jsme odvezli hříbata Doc Lee Stingera a Imper Gay Stingera na pastviny. Hříbata byla první 2 dny v boxech a na 3 den jsme přijeli ráno a vpustili je do výběhu mezi valachy. V lednu šel Red mezi hřebce, White zůstal ještě 2 měsíce mezi valachama. Pak už chodili mezi hřebce.
 

3-5.9. 2010 Koně v akci na závodišti v Pardubicích. Tuto akci navštěvuji už od dětství pravidelně. Poslední 3 roky se jí však aktivně účastním. Tento ročník i navíc se svým prckem Redem. Můj důvod vzít ho tam byl jasný: aby se vykoukal, reprezentoval jako hříbě westernový ranč a hlavně reprezetoval,j ako potomek, Stigina. Zpočátku jsem měla obavy, aby tam nedělal bordel, choval se slušně a nelítal mi po celém areálu. V pátek jsme v 7 hodin ráno vyrazili směrem na závodiště. Myslela jsem, že tam ještě nebude takový frmol, ale už se tam procházeli chladnokrevní hřebci a další a další koně. Po vyložení obou hřebců jsem byla překvapená. Red sice byl vyhoukaný z prostředí a z tolika koní, ale poté se naprosto zklidnil a probudila se v něm flegmatičnost po otci. Naprostá vyrovnanost mě vyvedla z míry:). Vůbec jsem to nečekala. Choval se jako dospělý, poslušný kůň, který se takových akcí zúčastnil už mnohokrát. I na nástupu všech koní před tribunou se mezi nima choval velmi dobře. Všude chodil s taťkou, což se lidi divili a žasli nad tím, jelikož hříbě se většinou vidí s matkou než s otcem. Když probíhali ukázky z westernového ježdění, lidé se i zajímali o Reda a někteří si ho chtěli i na místě koupit a odvézt. Jeden starší manželský pár mi za něj nabízel i slušnou cenu, ale já to odmítla. Nemám v úmyslu ho prodat, když se tak projevila jeho povaha. Nejspíše byl o něj zájem kvůli nevšední barvě a jeho povaze, kterou díky Bohu zdědil po otci. Druhý den si ho vyfotografoval fotograf novin, který naši fotku umístil do novin Blesk, kde měla i svou fotku Gábina Aujeská s Gordonem.

  

15.8. 2010 jsem jela pro Doc Lee Stingera do Broumova. Prcka jsme naložili v pohodě a cestou domů jsem byla s ním v přívěsu. Za Náchodem jsem si šla sednou do auta, jelikož prcek už tolik neřehtal a uklidnil se. Po vyložení u nás doma jsem ho dala do výběhu společně s Impérem. Naprosto si sedli spolu, a tak spolu chodí ven.

  

14. 8. 2010 Bousovský pohár na statku Na Tvrzi. Odjezd byl jako vždycky, v pátek odpoledne. Jak kvůli tréninku, tak hlavně kvůli našim přátelům ze sekce WRC Český Ráj. Grilovačka byla výborná, maso skvěle udělané, nálada fascinující a lidé přátelští jako vždycky.
Nastal den D, velice nepříjemné počasí, přes noc lilo jako z konve, naštěstí se to k obědu umoudřilo. Po licencích se jela 1.disciplína, počítaná na ALL AROUND CHAMPIONA - western pleasure. Zde sem byla na 1.místě z počtu 12 koní. Stigin mě mile překvapil, ikdyž jsem měla před soutěží velké obavy, jak to vůbec půjde ten pleasure. Po polední pauze se jel trail, který jsem s Jirkou pečlivě doma trénovala na jízdárně. A poctivost se mi vyplatila. Z celkového počtu 9 dvojic jsem byla první ze všech, s celkovým skóre 68 bodů. Což je dost slušný. Poté se jela moje méně oblíbená disciplína horsemanship. Zde startovalo 11 soutěžních dvojic a já to vyhrála! Byla jsem překvapena, jelikož sem si vůbec nevěřila, že bych tuto disciplínu zrovna já vyhrála. Možná jsem na sebe dost tvrdá, ale výkon mohl být lepší na můj vkus. Poslední disciplínou, která se mi počítala na Championa byl můj oblíbený reining. Moc dobře vím, že povrch není na slidy, jelikož je písek gumový a je vhodný na parkury apod. Z celkového počtu 9 startů jsem i tuto disciplínu vyhrála, a to s 67 body. Díky veškerým 4x 1.místům jsem znovu (jako minulý rok) dosáhla na ALL AROUND CHAMPIONA. K věcným cenám za 1.místa jsem dostala jako champion westernové sedlo od firmy alexxride. Bohužel jsem ho musela vyměnit za jiné sedlo, jelikož Stiginovi nesedělo. I přesto mám velikou radost, že takové ceny jsem vyhrála. Když se podívám na závody typu "B" či na mistrák, nemám slov...
Takže jsem si odvezla ceny v hodnotě 38 000,-Kč!! Sedlo, uzdečka s otěžema, chapsy, deka a podsedlovka.

Děkuji sekci WRC ČESKÝ RÁJ za to, že uspořádaly tyto závody, že sehnaly takové sponzory a hodnotné ceny a prostě za to, že vůbec existujou:). Je to sekce, která drží spolu, navzájem si pomáhají a jsou prostě báječní:).

     

31.7.-1.8. 2010 westernové závody v Deštné, pořádané sekcí WRC Pardubice. Na tyto závody jsem se pečlivě připravovala. Už páteční trénink na Deštné vypadal slibně, avšak v sobotu navečer začal Stigin silně kulhat. Takže jsem ze těchto "C" závodů neúčastnila. Hlavní je, že je Stigin v pořádku. Ikdyž sem se bála, jestli vůbec ve voze dojede domů, jak na nohu nemohl ani došlápnout, za 2 dny byl v naprosté pohodě, jakoby se nic nestalo. Lítal ve výběhu jak ďas:). Nechala jsem mu pár dní ještě volna a za týden jsem pomalu začala trénovat na poslední závody v sezóně - Bousovský pohár.
Ikdyž sem na Deštné nezávodila, sedla jsem si alespoň na průvod na Jimmyho Gallant Jacka, který je v majetku rodiny Rálišových. Tento valach mě dost zaujal svým charismem a jinými věcmi. Třeba se mi zase poštěstí někdy a budu si moct na něj sednout...
imageimage

10.7.2010 westernové závody typu "C" v Ostrově u Lanškrouna na farmě K. V sobotu jsme se Stiginem a Romči valachem Bleskem vyrazili směr Lanškroun. Po příjezdu na farmu jsme však čekaly, než jsme mohli předat průkazy a tím vykládat koně. Po vyložení jsme se pustili do pucování a zkrášlování našich 4-nohých miláčků. Když se jel showmanship C i D, tak jsme s Romčou opracovávali na travnatém svahu, jelikož zde nebylo rovné opracoviště, jenom kruhovka. Jako první disciplínu, co jsem jela, byl horsemanship. Bylo zde dost stratujících, ale přesto jsme se dostala na 1. místo podle rozhodčích. Dále se jel pleasure, kde zde bylo 14 startujících, zde jsem skončila na 2. místě, jelikož podle hojného počtu startujících mě předjel valach, kvůli kterému jsem musela přerušit chod, abych do něj nevrazila a on Stigina třeba nekopl. Přesto jsem ráda, že z tolika jezdců mám takové místo. Po obědě byl nástup všech startujících na těchto závodech. Zde mě překvapilo to, že každý startující dostal sponzorskou tašku, kde byli propagační letáky, pochoutky pro koně, desky od Fitminu apod. Ještě jsem se s tím na závodech nesetkala (a myslím si, že spousta účastníků také ne) a proto bych to chtěla veřejně pochválit na mých stránkách. Po nástupu se jela moje poslední disciplína - trail. Zde jsem skončila na zasloužilém 1. místě. Moje bodové hodnocení bylo 73 bodů skóre, což mi dali najevo diváci, když jsem zrovna jela úlohu, když mi při některých manévrech potleskali. Moje snaha a příprava na tyto závody se vyplatila. Ráda bych také pogratulovala Romaně Lípové ke skvělým výsledkům na těchto závodech, kde se účastnila kategorie "D" i "C" (horsemanship a pleasure).

 image
  
 

15.5.2010 westernové závody typu "C" v Černé Vodě. V pátek jsme vyráželi na závody společně s Bleskem od mojí  westernové kolegyně Romany Lípové. Přijeli jsme pozdě večer, jen tak tak jsme stihli pořadatele, abychom ustájili oba dva koně. Ještě ten večer jsem se šla podívat na úlohy a když jsem viděla ten trail, udělalo se mi nevídaně blbě. Byl dost těžký, to Vám potvrdí každý účastník tohoto trailu. (přeskoky, samé motání apod). V sobotu ráno jsem si přivstala a šla trénovat na kolbiště se Stiginem. Mezi tím přijela Romana za svým Bleskem. V 9 hodin vše odstartovalo, nejdřív se jel halter. Následoval "D" mládež a open horsemanship a pak "C" mládež a open horsemanship. Já se účastnila vždy jen "C" open disciplíny. V horsemanshipu jsem získala překvapující 1. místo z celkového počtu 7 koní. Ještě před obědem jsme stihli zmiňovaný těžký trail. Ale ve Stiginovi se vzbudil trailový specialista jako na MECu v Maďarsku při reprezentaci ČR a podal se mnou ten nejlepší výkon v trailu doposud a tím jsem získala 1.místo. Následoval oběd, Stigina jsme nechali odpočinout, poobědvali jsme něco společně s rodinou a přáteli od Rálišů. Po obědě se začínalo freestyle reiningem, kde startoval pouze 1 jezdec. Poté se jel superhorse, královská disciplína Jirky. Bohužel ne však moje:). Přeskoky mi totiž moc nebaví. Zde jsem získala 3.místo. Následoval western riding, kde jsem se snažila ho zajet co nejlépe, abych nezklamala trenéra. Výkon podle rozhodčích byl opět na 1.místo. A před rychlostními disciplínami se jela poslední disciplína a to byla western pleasure. Zde jsem si po Bousovském pleasuru vůbec nevěřila, ale přesto jsem to zkusila a přihlásila do něj. Překvapila jsem, na opracovišti jsem si ho vzala do rukou a pylně mu vysvětlila, že teď se pojede klidová disciplína a hlavně, že musí mít celou dobu hlavu dole (ovšem uši ne pod úroveň kohoutku). No a zadařilo se mi! Získala jsem 1. místo. Snad takový úspěch, jako byl na těchto závodech, bude i na dalších a dalších závodech.....

     


10.4.2010 jsem jela "C" závody, které pořádala sekce Český Ráj. Se Stiginem se vyráželo jako vždy den předem. Jako minulý rok jsem odtrénovala s kamarádky z Bousova. Stigina jsme měli ustájeného u kamarádky Terky Botlíkové, která nám zapůjčila pěkně prostorný venkovní box. Po nakrmení jsme jeli na předzávodní grilovačku na statek Na Tvrzi. Hrozně jsem se najedla, až mě nebylo v den D dobře. Neměla jsem den a neměl ho moc ani Stigin. Když se dojeli licence, jel se před obědem ještě pleasure. Na startu bylo 12 koní. Skoro se jezdci nevešli ani na kolbiště:D. Takový jeden velký závod nastal. Stigin jako hřebec se projevil a nechtěl nosit hlavu pěkně dole. To pro mě znamenalo 6. místo v této disciplíně. Po obědě se jel trail. Tady jsem skončila na 3. místě z 11 koní. Následoval horsemanship. Bohužel na něj začalo dost hustě pršet a tak, když se řadili po odjeté úloze jezdci u stěny, jsem si před deštěm skrývala ruce v kapse. To jsem neměla dělat, jelikož si toho rozhodčí všimli a neumístila jsem se. Po horsemanshipu se jela královská disciplína - Reining. Zde jelo asi 6 jezdců. Jela  jsem jako první a taky jako si svoji 1 obhájila. Skončila na 1. místě s 69 body.25.3.2010 se mi narodil hřebeček po Annélii. Narodil se ráno, vše proběhlo bez komplikací. Dala jsem mu jméno DOC LEE STINGER. Doufám, že se mu bude v životě dařit a jeho jméno bude známo, mezi westernovými příznivci, po sportovní stránce:).

 

20.3.2010 jsem vyrazila po několikach měsíců se Stiginem "ven" mezi jeho vrstevníky na veřejný trénink, který se pořádal naší pardubickou sekcí u Rálišů. Jela jsem však bez hodnocení. Po příjezdu k Rálišům na dvorek byl ještě Stigin v klidu, ale jak došlo na opracování, vůbec mě nebral na vědomí. Koukal po všech ostatních koní, vše aby měl rychle za sebou. Jirka dělal ringstewarda, takže se mi ani nemohl věnovat. Jako první se jel pleasure, kde bych skončila na 1. místě, což jsem byla sice s umístěním spokojená, ale ne však s výkonem. Horsemanship jsem pokazila, obrat sem udělala na druhou ruku. Reining se mi povedl a v trailu mě spěchal. Takže moc nadšená sem nebyla. 10. dubna mě čekají 1. závody, tak jsem teda zvědavá, co tam předvedu :).

  

Dne 12.března jsme byli na koňským plese v Dubanech. Vyhrála jsem anglickou dečku, nějakou kosmetiku a jídlo.
  
Dne 14. února jsme se byli podívat na předváděčku hřebců v Mněticích. Moc se mi tam líbílo a hřebci byli také působiví.

 Dne 6. února jsme se s Jirkou, Květou a Jitkou Vachulkovou vydali na ples, který pořádala Selská jízda Nechanice. Ples jsme si jako vždy užili, vyhráli nějaké ceny a samozřejmě jsme si přivezli pár novinek a zážitků :).

23-24. trénujeme a trénujeme
image 


Jsem se zúčastnila dobročinné sbírky dne 3.1.2010 v Pardubicích. Jako Tři králové jsme zahajovali charitativní sbírku na Perštýnském náměstí.

  TOPlist
aktualizováno: 28.08.2019 14:51:00