Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2011

 

2011

prosinec 2011 + leden 2012 neboli zkouškové období na mé vysoké škole. Dobře však dopadlo díky pilné přípravě, ovšem málo času na pracování s Redem. A když jsem ho vytáhla ven, hezky dováděl, jak byl nabitý. Počasí taky stálo za houby, všude jen bahno, takže se stejně nic moc nedalo dělat. Od února však budeme pravidelně a poctivě trénovat už na obsednutí :). V lednu se konala schůze WRC Pardubice, kde se řešili různé záležitosti. Mimo to i VT a závody, které budeme pořádat. Na začátku ledna jsem se s Kristýnkou a Anetkou zúčastnila opět charitativní akce Tříkrálová sbírka 2012, kde jsme na koních šli průvod městem Pardubice.

  

listopad 2011 jeden víkend jsem měla na hlídání fenku australáka Chocolate, která si velmi padla do oka s mým Daksem. Dováděli spolu od rána do večera. Red už chodí hezky na lonži, dělá pokroky. Na můj svátek jsem ho měla venku a dal mi nádherný "dárek", ale ten si nechám pro sebe :P. S Warem jsou nerozlučná dvojka a přes noc jsou spolu v přístřešku, jen hlavy koukají, aby jim něco neuteklo :). Na začátku měsíce jsme ve stáji pořádali Víkendové soustředění, které se skvěle vydařilo a mělo velký ohlas! Na jaro 2012 plánujeme další Víkendové soustředění, doufejme, že bude hojná účast a hezké jarní počasí.

   

říjen 2011 od tohoto měsíce pomaloučku začínám pracovat pravidelně s Redem na lonži. Ze začátku to bylo divoký, jelikož byl dost nabitý a tak si energii vybíjel prostřednictvím kozlování a samými výmysly, čeho se může leknout. Vždycky jsem byla smíchem bez sebe z něho :D. Komediant první třídy. Postupem času však už nápady začaly ustupovat a začal se chovat jako dospělý kůň. Za tenhle měsíc se naučil všechny 3 chody na kruhu, samozřejmě že na obě strany. Přechodování na slovní pomůcku mu nedělá problém, proto co nejméně používám bič. V říjnu mě také navštívila kamarádka Helča, která je fotografka. Udělala pro mě spousty krásných fotek s koňmi a já jí za to moc děkuji :)

    

 

září 2011 každé září je vždy ve znamení mistrovství ČR , letos doprovázený i MEC 2011, který se konal v Polsku. Mistrovství se zúčastnil Alexis Stinger, který obhájil titul Mistr ve w.ridingu z minulého roku. Zazářil však i v superhorsu, kde získal 1.místo a tím pádem Mistra superhorsu pro rok 2011. Týden na to jsme odjeli do Polska na Středoevopský pohár, kde jsme viděli jezdce ze Slovenska, Maďarska, Polska a samozřejmě České republiky. Stigin byl přihlášený na trail, riding a superhorse. V ridingu a superhorsu získal skvělé 3.místo!! V trailu, který nejlépe zajel ze všech účastníků, získal no skore, jelikož spletl kurz :(. Achjo, ale sport je sport ;). Tímto závodem sezona 2011 skončila a od té doby má Stigin zasloužený odpočinek. Od října se chci už na plno věnovat Redovi, když je tak dobře krmenej a ve výběhu se až moc nudí :).

 

 

Ráda bych dodala, že na začátku srpna nás navštívila slečna Martina Procházková, která nás oslovila s tím, že by o naší stáji napsala do časopisu Koně a hříbata článek. Ten by měl být publikován v říjnovém čísle. Zde uvádím nějakou tu fotku :)

       

 

srpen 2011 neboli velmi náročný měsíc. Po odjetých závodech, které se konaly v Deštném, jsem se připravovala na poslední závody v této sezoně, možná i poslední závody vůbec se Stiginem, do Horního Bousova na Alexxride westernové závody, pořádané sekcí WRC Český ráj. Bohužel týden před tím jsem nešikovně spadla ze schodů a tak jsem měla pohmožděné koleno a naraženou ruku s bokem. Takže jsem bohužel tolik netrénovala, až ty 2 poslední dny. Na závody jsme odjížděli v pátek v doprovodu 2 wranglerů - Andy + Lucky. Díky nim byly závody snažší. Než jsme dojeli do Bousova, tak jsme chytli velkou kolonu kvůli těžké nehodě, takže jsme tak hodinu trpěli na silnici. Avšak jsme ještě stihli odtrénpvat za světla. Večer bylo posezení, ostatně jako vždycky :). V sobotu 13.8. nastal tedy den D - dopoledne se jely licence a pak western pleasure. V pleasuru startovalo 16 dvojic a já získala krásné 2.místo. Následovala polední pauza, ovšem né pro mě. Já opracovávala na trail, který se mi zas až tak nevydařil - měla jsem 1 penaltu za ťuknutí při vycházení ze čtverce. A to mě posunulu na 4.místo celkově, ikdyž přede mnou měli všichni o půl bodu víc než ten pod ním, takže jsem ztratila 1,5 bodu na vítěze. Po trailu se jel horsemanship, stejná úloha jako na licenci jezdce. Tato úloha mi sedla a získala jsem krásné 2.místo (vítězství jsem malinko zkazila v pleasurové části). Poté se jela poslední soutěž - reining. Zde jsem získala pěkné 3.místo. Pak jsme rychle vyzvedli ceny, naložili Stigina a jeli domů, jelikož od neděle jsme měli na statku jezdecký tábor. V neděli jsme museli navážet 7 koní, aby každá dvojice měla svého koně. Měli jsme tu tedy 16 dětí a 9 koní pro děcka, dále 2 hříbata a Stigina - ti byli na pastvině. Vše proběhlo bez problémů, žádné zranění dětí ani koní, takže všichni byli spokojení:). Já na děti byla sama, takže jsem po táboře prospala skoro celou neděli.  Po táboře jsem si dala na pár dnů volno od koní a hlavně od práce, takže se teď válím u vody a dělám tyto stránky :))

 

    

 

červenec 2011 2-3.7. jsme odjeli do Kostelan na kvalifikační závody na MČR 2011, kde startoval Jirka se Stiginem v trailu, reiningu, superhorsu a ridingu. Já jsem si s sebou "přibalila" i Dugse, který si tam hrál společně s Gábči pejskem Charliem. Lidem se Dugs líbil, což mě velice potěšilo. Jirka splnil kvalifikační podmínky, avšak kromě ridingu, kde spletl úlohu, takže si riding musí odjet na Q-ranchi u Jihlavy v srpnu. Nejlepší zprávou v tomto měsíci je pro mě ta, že jsem si přivezla Reda do Pardubic, kde ho budu moct mít na očích každý den. Šli jsme pro něj na pastvu, kde byli koně společně i s krávama, takže odchytnou ho nám trvalo asi půl hodiny :). Obávala jsem se, jestli vleze do přívěsu, ale neustálé opakování nalézání a vylézání z přepravníku v době, kdy byl u nás v Pardubicích, se vyplatilo! Red šel doslova na jisto do hengru. Doma je ve výběhu buď s hřebcema nebo s valachama přes noc. Přes den je na pastvě jen s Warem, se kterým mají skvělý vztah. Bohužel poté jsem měla úraz, zlomila jsem si a vykloubila prst. Do závodů se mi však zahojil a já ho mohla ohýbat. Závody se konaly v Deštném, ovšem počasí stálo na prd. Od pátka lilo a lilo ustavičně. Já jsem startovala v neděli a tak jsem marně vyhlížila sluníčko, ovšem marně. Disciplíny jsem odjela v dešti. První se jel zdlouhavý pleasure, kde jsem získala 4.místo. Poté se jel horsemanship, ve kterém jsem zvítězila. Po polední pauze jsme už mohli jet disciplíny v bundě. Trail byl obtížnější a přes veškerou snahu a jedno klepnutí o kavaletu jsem získala 3.místo. Poté se uhlazovalo kolbiště, spíše bahno a písek, na reining. Jeli jsme to skoro celé ve vodě, takže se to i klouzalo. Zde jsem obdržela 3.místo. Předposlední disciplínu jsem jela western riding, kde se potvrdily kvality Stiginových přeskoků. Získala jsem 1.místo, stejně tak i v poslední soutěži - superhorse. Jel se nový pattern, který je v pravidlech od roku 2011.

   

červen 2011 hned 1.6. jsme přivezli paint kobylku (poloviční ségru Stigina) na přiježdění, jelikož majitelka Pavla se na ní bála jezdit. Pavlínka byla velmi ráda, když jsme jí ukázali Pepet na jízdárně, jak dělá velké pokroky. Je to velmi citlivá a zároveň velmi ochotná a pracovitá kobylka, která by měla na to, aby dosáhla velkých výsledků ve westernovém sportu. Snad jí někdy vezmu na nějaké ty závody :). 3 dny po příjezdu kobylky k nám přijel další koník - valach QH Mellow Hiker, kterého jsme vyměnili za školní kobylu Havanu. Je to hnědák, 7 let a je tak trochu nepřiježděný, ale postupem času se to prací zlepší a bude moct jezdit s holkama na závody, na které se moc těším, až je uvidím na kolbištích, kde jim budu moct radit a pomáhat:). Meloun (Mellow Hiker), jak mu říkáme, je příjemně temperamentní a podle toho, jak to "cítíme" bude vhodný jak na technické, ale i na rychlostní disciplíny. V tento měsíc je i Den dětí, který slaví i naše stáj. Naši 2 koně - Gary a Stigin - vozili děti na dětském hřišti ve Velkých Kolodějí. Děti z toho měli velkou radost, když si mohli sednout na obra Garyho. Seděla na něm snad nejmenší holčička, kterou kdy měl Gary na hřbetě. Po vození dětí se předvedla ukázka westernu a anglie.

   

  

květen 2011 byl ve znamení mé velké životní zkoušky - maturita, a to ke všemu státní. Naštěstí jsem jí zvládla celou a díky tomu jsem se dostala na vysokou školu. Kvůli úmornému učení jsem nic jiného nestíhala. Koně šli stranou a já jsem jezdila málo tento měsíc. Stigin měl takový menší odpočinek. Byl společně s Warem celý den na pastvě a chodilo se společně na procházky, abych si provětrala hlavu od učení. Stihla jsem však jeden víkend stavit za prckama na pastviny, Impéra jsem skoro nepoznala, jak vyrostl. Red tolik nevyrostl, ale za to zmohutněl a díky kopcům se nasvalil. Teď jen doufám, že si ho budu moct přivést domů...

  

 

duben 2011 jsem byla na VT ve Svítkově u Rálišů a jela první "C"  závody v této sezóně. Navíc se koupil nový nástupce Stigina - OPR WAR LEO PEPPY. Veřejný trénink jsem jela pouze tréninkově (tedy bez nároku na umístění), zajela jsem si horsemanship (2.místo), pleasure (2.místo), trail (2.místo) a reining (1.místo). Na to, že to bylo na začátku sezóny, kdy je Stigin odpočatý po zimě a po dlouhé době byl mezi koňmi, jsem byla s výkonem docela spokojená. Bohužel o prvních závodech tuto sezónu se to říci nedá. V pátek trénink v Bousově, kde měli navežený další písek, což se dost bořilo a Stigin ztrácel nohy v písku, jak na tento povrch není zvyklý, takže jsem docela zpanikařilo, co budu dělat zítra v den D. Brzo jsem si přivstala, vše nachystala a šla se připravovat na 1. disciplínu - pleasure, to se mi podařilo zajet slušně, takže jsem celkově asi z 16 dvojic byla na 2.místě. Pak sem odjela horsemanship, kde jsem získala opět 2.místo. Moje nadšení z umístění upadlo však na trailu - pokazila jsem nájezd do čtverce, kde byla před ní kavaleta a já ho na nájezdu zbrzdila, až z toho udělal chybu. Další chybu jsem udělala v side pasu, kde jsem na konci už koukala, na co pojedu dál a Stigin si vesele klepnul do kavalety, když jsem sledovala to, co nemám. Umístila jsem se na 6.místě. Poslední se jel můj oblíbený reining, na který vždycky poctivě dřu. A jak se říká, dřina se vyplácí. A taky se vyplatila:). Získala jsem 1.místo v reiningu. Odvezla jsem si pohár a spoustu hezkých cen ze závodů. Ješte před odjezdem jsme přivezli nového hřebce OPR WAR LEO PEPPY - matka Sweet My Peppy po Peppy Golden Scooter a otec je Sk War Leo Jac. Snad bude tak pracovitý, snaživý a hodný jako je Stigin...

      

 

březen 2011 - nový čtyřnohý přítel - australský ovčák Dugs Gally od Diamantové řeky. Už dlouhou dobu jsem si přála pořídit pejska ke koním a k sobě pro smutné chvíle :). Po dlouhém pátraní jsem přišla na pana Guttenberga, že prodává 2 chovné pejsky. Po domluvě jsem navštívila jejich chovnou stanici a zalíbil se mi právě Dugs. Vzala jsem si ho nejdříve na zkoušku, abych zjistila, jakou má povahu, jak bude reagovat na koně a jak se bude chovat v různých situacích. Vše probíhalo skvěle a po 14 dnech jsme sepsali smlouvu a já převzala ochrannou ruku nad Dugsem. Přes noc má svůj box ve stáji a přes den je na zahradě, kde poctivě hlídá svoje teritorium :).

 

 

únor 2011 jsem navštívila hříbata na pastvině, abychom je viděla od listopadu. Jsou pěkně vyžraní a mají dlouhou zimní srst, že vypadali jako chlupaté koule:). Po 14 dnech jsme tam jeli znova kvůli očkování.


leden 2011 - po tuto dobu byl ve stáji ustájen valach Dallas A1/1 (POL). Než se sehnal kupec pro majitele, tak jsem měla za úkol ho brát ven a naučit ho pár jízdárenských cviků. Když jsem pátrala po jeho minulosti, vypátrala jsem, že se narodil v Polsku ve slavné polské dostihové stáji a absolvoval spousta dostihů (proutěnky i roviny) a to s významnými žokeji - Dušan Andrés, švéd Engblom či Castanon. Měl i vyjetou kvalifikaci na Velkou pardubickou České pojišťovny. Poslední 2-3 roky byl z dostihů stažen. Pod sedlem byl překvapivě klidný, pokud sem mu nepropustila otěže. Neznal však vůbec kruh, ale postupně se naučil přistavovat a dělat malé kruhy, aniž by z nich utíkal či padal do nich. Byl ve stáji 2 měsíce, poté byl prodán.

   

 
 
TOPlist
aktualizováno: 28.08.2019 14:51:00