Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2012

 

2012

 
prosinec 2012
od tohoto měsíce má Red zimní pauzu od trénování až do začátku února. Jezdím nového a nezkušeného AQHA valacha "Dudlíka", který je přivezený z Itálie. Velmi citlivý a vnímavý koník, doufám, že se nám začátky zdárně zadaří a majitelka Verča s ním bude nadále spolupracovat a následně závodit :).
 
  
 
listopad 2012
první víkend v listopadu probíhaly hobby závody v Brozanech, kde se mohly jet jak westernové discpilíny, tak i parkur. Prostě každý si přišel na své. Naši stáj reprezentovali : Alice, Monika, Kristýna, Martina a Katka. S sebou jsme přivezli Melouna, Garyna, Reda a Wara. Přivezli jsme z 1. a 2. místo z parkuru, které obsadila Kristýna a Alice na našem Melounovi. Jsou to moc šikovný holky. Já jsem s Redem žádnou disciplínu nejela, jelikož jsem nechtěla závodit s dětmi, které měli radost, že vůbec mohou startovat v tomto závodě. Takže jsem dohlížela na holky a když zbyl čas, tak jsem mezi ostatními koňmi kličkovala a trénovala si pro sebe. Red se choval slušně a tak jsem byla ráda, že jsem si mohla zatrénovat v cizím prostředí.
Také se mi podařilo splnit řidičský průkaz skupiny "E", takže od teď mohu tahat těžké vleky i s koňmi. Už se těším, až vyjedu s Redem na závodech a budu si ho moci převézt sama :).
Celý měsíc jinak poctivě trénujeme, abychom na jaře mohli nadále pokračovat v tréninku - Reda čeká zimní pauza.

 
 
říjen 2012
po návratu z Kanady jsem opět vstoupila do školních povinností. Red vyrostl za tu dobu, co jsem byla pryč. Začala jsem postupně a pomalu s ním zase pracovat. Celý měsíc byl však hektický - upravoval se rozvrh jezdecké školy, naváželi balíky sena a slámy, upravovala se jízdárna apod. Důležitou událostí bylo to, že náš pejsek Dugs Gally od Diamantové řeky byl v časopise, kde byli jak jeho fotky, tak i rozhovor se mnou :). Také jsme absolvovali huberta - u kamarádů v Bohumilči (farma Alvero). Ještě ten den byla večerní zábava v hospodě se všemi jezdci a příznivci koní.

 

srpen - září 2012
 na začátku měsíce jsme uspořádali 6.ročník jezdeckého tábora u nás ve stáji. Bylo celkem 13 dětí a k dispozici 6 koní. Celý týden nám počasí přálo, takže jsme chodili plavit, užívali si sluníčka a jezdili každý den na jízdárně. Poslední dny jsem začala balit kufry, jelikož 21.srpna jsme odlétali do Kanady - do Toronta.

Přípravy na cestu nám dali zabrat - vízum nám přišlo teprve 5dní před odletem, takže stres byl veliký. Nakonec se nám vše podařilo včas zařídit a tak jsme 21.8. z Ruzyňského letiště v 9:00 odlétali za velkou louži :). Po přistání v Torontu jsem nevěřila, že jsem opravdu v Kanadě. Jedním slovem to byla úžasná dovolená. Navštívili jsme spoustu westernových stájí, především zvučných jmen v Kanadě. Mezi nejzajímavější zážitky patří návštěva hřebce Proper Te, který je synem slavné"movie star" Hidalgo (Ohnivý oceán). Je to krásný hřebec a svému otci Hidalgovi je velmi podobný. Dále to je reiningový specialista přezdívaný Ital od Teamu Fletchers ( www.fletchershorseworld.com ). Vzpomenu si i na ranch Billyho, který se zabýval pleasurový a reiningový koňmi ( www.rinzemaquarterhorses.com ), kde jsme uviděli poprvé potomky po světoznámých hřebcích jako např. Colonels Smoking Gun (Gunner) nebo Dun Gotta Gun ( otcové pocházejí odtud:  www.mcquaystables.com ). Významní tatínkové se v nich nezapřou :). Za zmínku stojí i americké rodeo, kde jsme viděli jak pravé mustangy, cowgirls, rodeo show, převeliké přepravníky na koně, tak především i kanadskou jízdní policii. Jako diváci jsme se zajeli podívat i na NRHA 4denní závody, kde byla skvělá atmosféra.
Po návštěvě i soukromých ranchů, kde nás mile uvítali, ukázali nám jejich nejlepší koně, půjčili je nám a poté jsme se pobavili na téma naší záliby, jsem od pár majitelů dostalal nabídku stáže na jejich ranchi. Moc ráda bych se do Ontaria vrátila a zdokonalila se ve sportu a chovu těchto amerických plemen. Snad se mi to jedno léto podaří, takže Kanado, těš se! ;)
  
 
krásný hřebec Major Investor, pan Brian Robinson má v majetku dalších 15 hřebců, které má na svých 2 farmách. Tento byl pro mě nejhezčí, takže fotka s ním nemohla chybět. Briane, děkujeme za čas strávený s tebou :).
  
 
Reiningová stáj u "itala". Zrovna trénuje na hale a nám se sedlá 3letý valach po světoznámém hřebci Dun Gotta Gun. Škoda, že nemáme fotku z tréninku. Za to můžete vidět na fotce jejich stájového "pejska" :), prasátko Bejbe :).
  
 
 Niagárské vodopády. Všude byl jenom a jenom déšť...
     
 
Hřebec Black Jack Charm po úspěšném světoznámém hřebci Two Eyed Jack. Majitelka Justyna pochází z Polska, takže jsme si mohli intenzivně popovídat o všem možném. Ukázala nám i mimo areálu práci s dobytkem, který jsme si také vyzkoušeli. Poprvé jsem tak seděla na dobytkářském koni, který měl ke všemu barvu blue roan :).
    
 
Jezdecký areál v Pickeringu - 5 venkovních kolbišť a 2 haly.
 
 
 Tohle je hřebec Proper Te, který je synem slavné movie star Hidalgo (film Ohnivý oceán). Je velmi podobný svému otci a majitelé ho mají na chov i sport. Potomci jsou nádherně zbarveni.
 
 
Byli jsme se podívat na pravé americké rodeo, kde jsme viděli jak bull riding, bronco riding, rodeo show apod, tak hlavní vsuvkou programu byla Kanadská jízdní policie. Sen, který se mi splnil - viděla jsem je naživo. Když jsem byla menší, četla jsem i o nich a zajímala se o jejich chov a chod tohoto oddílu. Když jsem jim řekla, co všechno o nich vím, tak nevěřili, že se o nich ví i v ČR :).
 
Návštěva rodinné stáje, kde chovali spostu oslíků, paintů, oveček a také jednoho "menšího" chlaďase. :) Jeho hlava je veliká jako celá moje horní polovina těla :).
 
 
Sportovní stáj Billyho, na fotce je mladý hřebeček po slavném reiningovém hřebci Topsail Whiz. Bill je úspěšný jezdec v Kanadě, na kontě má spoustu významných ocenění.
 
 
Kanadská jízdní policie ještě jednou - tentokrát všichni :)
 
 
Jedna z mnoha fotek přívěsů. Většina ranchů mají minimálně jeden velký a vybavení přívěs. Některé přívěsy mají i výřivku pro jezdce, luxusně vybenou kuchyň, obývák s televizí, gril a jiné vychytávky.
 
 
Neuvěříte, ale tohle jsou opravdoví mustangové :). Bylo vidět, že neznají člověka a už vůbec né lidský dotyk.
  
 
Chovatelská výstava, která byla jako doprovodný program při NRHA závodech Ontaria. Půjčili mě na vyfocení "Budweisser" Clydesdale kobylku :). Moc hodní koníci, ani mouše by neublížili :).
 
 
Přijeli jsme tímto kamionem na NRHA závody :).


červenec 2012
 velice horký měsíc a proto jsme často chodili koně plavit do řeky. Red miluje vodu, jakmile ví, že se půjde do vody, tak se tam hrne jako o život. Jednou jsme šli po ježdění do vody, na břehu jsem ho oduzdila a když jsem chtěla odsedlat, vydal se do vody bez mého svolení a tak se vykoupal i se sedlem. Ještě, že to sedlo je staré :).
Na konci měsíce se konaly závody v Deštném, kde nemůžeme chybět (ať už bez koní nebo s nimi). Protože letos Stigin nezávodí, tak jsem se rozhodla, že tam vezmu Reda, aby se vykoukal mezi cizími koňmi a jednu noc strávil mimo své bydliště. Přihlásila jsem se do horsemanshipu a trailu s tím, že nejedu závodit, ale pouze si cvičně potrénovat. Samozřejmě, že domácí příprava proběhla, abychom nevypadali jako nicneumělové. Na závody jsme jeli společně s Romanou Lípovou a jejím Bleskem, takže Red alespoň měl kamaráda jak v přívěsu, tak i přes noc a odpočinek. V soutěžní ráno jsem nasedlala a vyrazila opracovat Reda před první disciplínou - horsemanshipem. V této disciplíně závodilo 16 startovních dvojic, což je docela hodně. Úloha byla jednoduchá a proto to rozhodčí neměla jednoduché. Když se hlásili jezdci na dekorování, tak jsem si říkala, že je gto asi omyl, abych měla 6.místo z tolika jezdců. Takže jsem už nastupovala pro zelenou mašli, ovšem nebyla pro mě. Tak jsem si řekla v duchu, že teda budeme mít růžovou. Ani ta nebyla pro mě. Nebyla pro mě ani bílá mašle. My jsme skončili na krásném 3.místě!! Byla jsem překvapená a zároveň pyšná, že jsme se tak hezky umístili navzdory tolika účastníků. Poté se jel trail, kde bylo 14.startujících. Úloha nebyla také nijak těžká. Po odjetí disciplíny se volali do kolbiště jezdci na dekorování a já byla také mezi nimi. Z trailu jsem si odnesla také krásné 3.místo!! A dodávám, že na 1.místo mě chyběl 1bod. Spokojenost tedy byla také na místě. Přikládám videa ze závodů: horsemanship dekorování horsemanship  trail dekorování trail
Stihli jsme i menší dovolenou s koňmi - s Jirkou jsme odjeli na prodloužený víkend na Chotěborky, kam jsme vzali Stigina a Reda. Oba se prošli po okolí a vyšplhali nějaký ten kopeček. Co mě utkví v hlavě z tohoto pobytu je procházka s Redem v hráškovém poli, kde jsem po celou cestu jedla hrášek v sedle nebo taky dobývání hřebců mého obydlí, kam se dostali skrz okno:).
 
   
  
  

 
červen 2012
 v druhým týdnu se ve stáji konala brigáda a díky hojnému počtu členů stáje, kteří se dostavili, se stihlo hodně práce (vymalovat stáje, dodělat venkovní přístřešek pro koně, uklidit půdu apod). Ještě jednou bych jim chtěla touto cestou poděkovat! Na konci měsíce se v Brozanech jely parkurové závody. Za naší stáj reprezentovala Alice a Monika s valachem Melounem, obě úspěšně dokončili parkur. A jelikož bylo tak volné místo v přívěsu, tak se k Melounovi naložil i Red a já tak mohla pracovat na cizím kolbišti. Byla jsem spokojená, jak se chová a soustředí se na mě v jakkékoliv situaci, ikdyž byl v cizím prostředí a mezi cizími koňmi.
 
 
 
květen 2012
opět měsíc ve znamení zkoušek na vysoké škole, takže učení je samozřejmě přednější než jiné práce. Ovšem volný čas patřil samozřejmě koním, předvším Redovi, se kterým jsem začala dělat základy trailu. Byla jsem překvapená, jak si hlídá to, co je pod ním a jen tak na něco nešlápne. Navíc jeho nebojácnost je ku prospěchu věci a proto do všeho jde. Na vyjížďce se rád brodí kalužema, skáče příkopy, překonává spadlé stromy. Na jízdárně se zase nebojí červeného koberce, houpačky a jiných "blbůstek" :). Škoda, že nemám na ukázku nějaké foto, ale na jízdárnu chodím sama, tak mě nemá kdo vyfotit.

 

duben 2012
i tento měsíc se konal 2.westernový veřejný trénink u Rálišů. Tentokrát jsme hřebce nebrali s sebou, ovšem na tuto akci jsme jeli jako ringsteward a rozhodčí. Účastníci závodů se opravdu snažili a myslím, že všichni jeli pěkně a u některých rozhodovali pouze detaily.
Snažím se s Redem pracovat pomalu ze sedla, je šikovný a hlavně pracovitý. Rád se učí novým věcem a daří se mi ho naučit ty správné věci :). Navíc je chytrý po své mámě, což je k dobru. Doufám, že jeho práce mě bude těšit i na dále.
A mále bych zapoměla, že se narodil již dlouho očekávaný hřebeček "Invy" mé kamarádce Terce Š. Uskutečnilo se i setkání na počest jeho narození. Této dvojici přeju, aby jim zdraví a štěstí na kolbištích přálo! :)
     
 
 
březen 2012
od začátku měsíce jsem začla pomalu pracovat se Stiginem, jelikož jsem se přihlásila na NRHA kurz do Krakovan. Takže Red měl menší prázdniny a po kurzu zase půjde do parády. 17.3. se konal westernový veřejný trénink u Rálišů a my jsme nesměli chybět. Ovšem tentokrát jsme na tuto akci vzali naše mladé naděje - Reda a Wara. Oba se chovali velmi slušně a dokonce nás někteří lidé chválili, jak máme vychované koně, což nás příjemně překvapilo. Reda jsem si během závodů vzala 2x na lonž, aby věděl, že i jinde než na jízdárně musí pracovat. Sice ze začátku mě nevěnoval tolik pozornosti, ale poté se uklidnil a chodil jako doma na jízdárně. Když vše skončilo, oba hřebci se zavřeli do výběhu, kde lítali a hráli si spolu. Bylo vidět, že i v cizím prostředí jsou v pohodě a hlavně jsou zdraví. To bylo naposledy, kdy byl Red na lonži, poté jsem se na plno věnovala Stiginovi. Týden po VT jsme jeli na trénink do Brozan. Holky (Alice, Monča, Verča) si zajeli parkur na Melounovi a já se mohla v klidu věnovat reiningovým prvkům...
30.3.-1.4. se konal reiningový kurz NRHA  Inside reining, který se uskutečnil v Krakovanech. Je to krásný areál s velkou halou, která má reiningový povrch. V pátek jsme přijeli se Stiginem do Krakovan, ustájili jsme ho a šli na schůzi, která měla být od 18:00. Ovšem se posunula na 19:00, takže jsem Stigina nasedlala, šla mu ukázat halu a zároveň ho zlehka odjezdit. Na schůzi nám řekli program na víkend, udělali jsme si dvojice, ve kterých se pak trénovalo. V sobotu dopoledne jsme s kolegyní Katarínou pod dohledem trenéra Tomáše Martínka pilovali práci na kruhách. Práce s ním mi dala nové zkušenosti a jiný úhel pohledu na "zkráglování" a shromáždění koně. Odpoledne jsme trénovali pod Pavlem Orlem, se kterým jsme trénovali techniku spinů. Na jednu stranu Stigin někdy poskakuje ve spinech a tak mi doporučil co a jak dělat a co nedělat. Když jsem si to zkoušela poté sama, pozitivní výsledek byl vidět! Večer se pak probíraly jednotlivé prvky s panem Jaroslavem Havlíkem, řekl nám za co se dávají penalty a názorně nám to pustil i na videu. Určitě jsem si tak rozšířila obzory, co a jakým způsobem se vlastně reining hodnotí. V neděli dopoledne jsme se s Katarínou věnovali pod trenérem Karlem Kubatou rollbackům a sliding stopům. Po obědě jsme se v hale sešli se všemi trenéry a mohli jsme se zeptat na co jsme chtěli. Po debatě jsme si každý odjel reiningovou úlohu, kterou nám po jízdě okomentoval pan Havlík. Udělalo mě radost, že mě a Stigina pan Havlík pochválil a šťastná jsem hlavně byla, když mě pochválil Karel Kubata! Z kurzu jsem si odvezla spoustu nových rad a dobrých tipu na reiningové prvky, opravdu to stálo za to!
   

    

 dárek Redovi k 2.narozeninám :)
  
 
únor 2012
byl ve znamení krutých mrazů a následně pak všude bylo jen a jen bahno. Naše jízdárna byla zpočátku zmrzlá, takže jsem chodili na velkou louku, kde jsme zlehka pracovali, aby se to koním nesmekalo. V půlce února však +10°C, déšť a jízdárna bylo jedno velké jezero. Na louce se to pro změnu bořilo po spěnky, takže bylo lepší jezdit do jezdeckého areálu Brozany. 24.února se konal jezdecký ples v Dubanech, kde se setkali východočeští jezdci + my - westernový jezdci z naší pardubické westernové sekce samozřejmě jak jinak, než ve westernovém oblečení. Ples se velmi zadařil, tancovali jsme, bavili se a popíjeli až do rána. Ke konci února se přihlásilo už jaro, sluníčko mělo sílu a to bylo také poznat na našich koních, jak dováděli ve výběhu :). Red už na lonži se plně soustředí. O víkendech se snažíme jezdit trénovat někam jinam, aby si společně Red s Warem zvykali na to, že musí pracovat i na jiné neznámé jízdárně.
 
 
 
TOPlist
aktualizováno: 28.08.2019 14:51:00