Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2013

 

2013

 
 
prosinec
 tyto řádky se mi nepíší zrovna nejlépe - den před mým odjezdem do nové stáje mi bylo ukradeno závodní show sedlo a to ze stáje Jiřího Novotného - Velké Koloděje. Cenná práce od sedláře Karla Císaře, který si se sedlem dal velkou práci. Doteď nemohu pochopit čin pachatele, který si sedlo + podbřišník + obal na sedlo + vozík na sedlo odnesl.
Ráda bych tu nechala vzkaz pro pachatele - pomsta se ti povedla, ale nezabránil si mě a nevzal si mě chuť jezdit nadále...
Red se má v nové stáji suprově, na hale jezdí každý den a je vidět pokrok dopředu pod dohledem trénera.
 
 
listopad
 
rozhodla jsem se odejít po 5letech z dosavadního působiště do nového od prosince 2013 - tím je jezdecký areál v Dolním Přímu, kde se přes zimu budu s Redem připravovat na závodní sezónu 2014. Bohužel s odchodem souvisí i fakt, že už nebudu vyučovat v dosavadní  jezdecké škole  a "opustím" holky, které jsem doteď vyučovala základy ježdění a připravovala je na závody. Doufám, že na mě budete vzpomínat jen v dobrém a budete za mnou jezdit - Moni, Ali, Lůco, Klárinko, Marťo, Kristýnko a jiné jezdkyně...DĚKUJI za vše :). Počítám však s vámi jako s wranglerkami na závody :))

 

 
říjen
 
Red chodí ještě pravidelně pracovat, ale brzo mu nastane pauza, než začne zimní příprava. Pilujeme jednoduché přeskoky a pomalu děláme přesné letmé přeskoky. Uvidíme, jak mu to půjde. Věnuji se také plnokrevníkovi Titlovi, dojíždím za Dudlou a ještě za Stiginem. 
 
   
 
září
 
druhý víked se konal poslední III. westernový veřejný trénink ve Svítkově v letošní závodní sezóně. Ten jsem absolvovala se 2 koňmi - s PH valachem Do Lee Stingerem alias s Redem a s QH valachem Whitestar Eddy Jacs alias Edou. Závodila jsem ve 4 disciplínách, a to ve western horsemanship open s Redem i Edou, ve western pleasure open s Edou, v trailu open s Redem a v reiningu open s Redem i Edou. První disciplínou byl trail, Redova oblíbená soutěž, a odnesli jsme si společně vítězství. Další start byl s Edou v pleasure, kde jsme získali 1.místo. Potom následoval horsemanship, kde jsem nejprve předvedla Reda a poté Edu. S Redem jsem se umístila na 2.místě a s Edou jsem to vyhrála. Poslední soutěží byl reining,s Redem jsem získala 3.místo a s Edou jsem si zajela pro krásné 2.místo. Edu jsem měla krátce v tréningu a myslím, že náš první start v závodech, kde ze tří startů jsem vyhrála 2x, je velký pokrok. Red zajel hezký výkon na to, že od posledních závodů v Sobotce měl pauzu od tréningu. Jěště bych ráda poděkovala Kristýnce Borovcové, Klárce Veverkové a Monče Hovorkové za pomoc při těchto závodech :-).
 
 

 
Další a zároveň poslední závody byly westernové hobby závody v Brozanech, kde jsem startovala se svým koněm Redem v kategorii pokročilí jezdci. První soutěží byl trail, kde jsme udělali hrubší chybu na cvalových kavaletách
srpen, ale i přesto jsme se umístili na krásném 2.místě. Další disciplínou byl western horsemanship, kde jsme zvítězili. Posledním startem byl western pleasure, kde jsme opět zvítězili.
   
 
Další novinkou je, že mám v tréninku anglického plnokrevníka jménem Titleist, který se připravuje na závodní sezónu 2014, ve které bude aktivně závodit s úspěšnou jezdkyní Gabrielou Aujeskou v rychlostních disciplínách.
  
 
Srpen
poslední týden v tomto měsíci jsme ve stáji pořádali jezdecké soustředění. Měla jsem na starosti 12 holek. Většina jezdí v této stáji, takže jsem věděla, že v některých věcech se na ně mohu spolehnout, jelikož ví o co go. Zbytek byly holčiny "zvenčí". Všichni se skamarádili a vytvořili dobrou partu, která fungovala po celou dobu tohoto soustředění. Letos jsem měla pro děti i spolehlivé koně,které hlavně znám. Počasí bylo ze začátku deštivé, ale pak se to zlepšovalo a svítilo příjemně sluníčko. Týden jsme si užili maximálně a já už se těším na další setkání :)

 

 
poslední závody, které jsem měla na plánu, byly westernové závody "C" v Sobotce. Tuto akci pořádá WRC Český ráj. Tento jezdecký areál však nenabízel možnost ustájení, ovšem členové sekce mě vyšli vstříc a tak jsem Reda ustájila na statku u Šárky R. Za to jí moc děkuju, aspoň jsem nemusela vstávat v sobotu ve 4 ráno :)). Celý pátek propršel, takže v sobotu ráno byly vidět kaluže na kolbišti. Počasí se však umoudřilo a začalo od rána svítit sluníčko, takže v poledne byl povrch zcela suchý. První soutěží byl pro nás s Redem western horsemanship open, kde jsem se umístila na 4.místě. Další disciplínou byl western pleasure - Red chodil jako hodinky, krásně se nesl, nikam nespěchal, když ho někdo předjel, houpal si to své, jak se říká. Ovšem jezdec mu to pokazil :( kolbiště bylo ohraničeno klasickou páskou a já při nacválání o ní zavadila botou a páska se mi za ni zahákla, takže Red se samozřejmě vyděsil a zrychlil tempo, což nám pokazilo výsledek, ovšem přesto jsme se umístili na 4.místě. Předposlední disciplínou byl trail open, Redova oblíbená. Trail byl průměrně těžký, ale dalo se tam zkazit hodně. Red potvrdil kvality a úlohu zvládl levou zadní, po které jsem byla odměněna velkým potleskem, ovšem paní rozhodčí se Red moc nelíbí a dostala jsem nepochopené trestné body za něco, co vlastně udělal dobře. Umístila jsem se na 2.místě, ovšem Red pro všechny jednoznačně vyhrál. To nevadí, sport je sport a hroutit se kvůli tomu rozhodně nebudu. A tak jsem poznala, že když rozhodčí chce, aby někdo nevyhrál, podaří se mu to. A to je právě ta škoda, že hodnocení je subjektivní a né objektivní.  Poslední naše disciplína v sezóně byl reining open, kde jsem získala 1.místo.

  

 
na začátku měsíce naše sekce WRC Pardubice pořádala VIII. Orlické westernové dny - sobota v typu "D" a neděle v typu "C". Já jsem závodila v neděli, odjezd do Deštného byl však v sobotu ráno, abychom pomohli s organizací. Já jsem celý den předávala mašle a odměny všem dekorovaným jezdcům. Večer jsme, jak jinak, poseděli a popili :).
V neděli jsem přišla na řadu já s Redem. Ráno začlo pršet a dokonce se přehnala i bouřka, takže první soutěž western horsemanship se odjela za prudkého deště. Ještě, že jsme mohli závodit v kabátech a bundách. Úloha nebyla úplně jednoduchá, jelikož jsme museli z pravého klusového kruhu nacválat přímo na levou nohu. Na startu se sešlo 8 jezdců a já jsem si odnesla vítězství. Další disciplínou byl western pleasure, kde se utkalo 6 startujících. Red velmi dobře chodil a tak si odšlapal opět vítězství. Před polední pauzou se jel ještě reining. Dynamická disciplína, do které se přihlásili pouze 4 jezdci - bohužel 1 jel mimo pattern a 1 jezdec mimo soutěž, takže o vítězství jsem jela pouze já a Vlaďka. A další vítězství měl Red na kontě. V poledne vykouklo sluníčko, takže trail open se jel o něco lépe než ostatní disciplíny v dešti. Ovšem to počasí účastníky odradilo, tak se nejel v tak hojném počtu. Red šlapal jako hodinky, akorát jsem udělal jednu hrubou chybku v úloze, a tak jsem získala 2.místo v této disciplíně. To není však všechno! Byla jsem vyhlášena jak All around champion a odvezla si výhru v podobě westernové prodyšné deky od firmy Manmat. Tímto bych chtěla poděkovat  Kristýnce Borovcové a Martě Bísové, že mě dělali wranglery a pomáhali mě se vším :).

videa zde

    
 
červenec
 
první víkend v měsíci jsem se vydali na kurz s Karlem Barotkem, který se konal 200km od domova na ranči Všemina. Kurz mě dal mnoho cenných rad a fíglů, jak zdokonalit nějaké prvky a vůbec práci s koněm. Naštěstí se kurzu účastnili pouze 4 jezdkyně i se mnou, takže se mohl trenér Karel Barotek věnovat mě a Redovi intenzivně, za co mu velmi děkuji. Teď si to už jenom všechno zapamatovat a hurá do ježdění :)
 
 
červen
 
v polovině měsíce se konaly westernové závody v Krakovanech. Já s Redem jsme se účastnili soutěží "D" i "C". Na ranch jsme přijeli brzy ráno, takže před prvním startem jsem měla dost času na opracování koně a seznámí Reda s halou, jelikož v této hale byl poprvé. První disciplínou byl horsemanship "D" a úlohu jsem zajela nádherně (na 2.místo), ovšem v pleasurové části jsme asi moc nezazářili a nakonec jsme získali 4.místo. Poté se jel horsemanship "C", kde už byla větší konkurence (jezdci startovali následující den na "B" závodech), úlohu jsem zajela opět nádherně a měla jsem skóre na 2.místo, ovšem opět v pleasurové části jsem pohořela z důvodu jedné jezdkyně, která mě ve cvalu "zablokovala" a já tak musela přejít do kroku, takže nakonec jsem si zajela pro 6.místo. Ale nevadí, je to sport :). Další soutěží byl western pleasure, kde jsem startovala pouze v kategorii "D", kde bylo pouhých 7 jezdců. Získala jsem 4.místo. Poslední disciplínou byl trail, nejdříve v kategorii "D" jsem získala za svůj výkon 2.místo a o pouhých 0,5 bodů mě uteklo vítězství. Ovšem to jsem dohonila v trailu "C", kde jsem získala vítězství a soupeře jsem nechala za sebou o 2 body - Red tu úlohu zajel opravdu moc hezky. Je moc pozorný a šikovný, na to, že mu jsou 3 roky. Mám z něho radost :). Na těchto závodech byl nejmladším koněm, takže jsem byla spokojena s jeho výsledky a že se dokázal umístit mezi takovými dobrými jezdci :).
  
 
květen

poslední den v květnu se mi zapíše do paměti na hodně moc dlouho - byl prodán můj, prozatím, nejlepší učitel, parťák a skvělej hřebec Alexis Stinger a odvezen k nové majitelce Julče P.  Stigin byl pan kůň, kterého jsem znala jako své boty a naučil mě spoustu věcí, které využívám jak při práci s koňmi, tak i na závodech. Na poslední chvíli musel být vykastrován a je z něho valach, který dělá radost jak novému majiteli, tak i mě, že jim to spolu jde. Stigin si nemohl přát lepšího majitele, u kterého se má jako prase v žitě a mě těší, že se tak má, jelikož si to zaslouží. Stigine a Julčo: přeju vám spoustu krásných společně strávených chvil a už teď se těším, až vás zase uvidím :) !

Po veřejném westernové tréninku jsem se začla připravovat na westernové závody do Brna. Závody se uskutečnili v neděli 26.5. u Brna na ranči Junior-equiteam Kratochvilka, který řídí Míša Zachová. Na tuto akci jsme vyjeli dostatčně brzo a tak jsem měla dost času na opracování a aby se Red pokoukal po neznámém areálu. První soutěží byl reining a já už malovala čerta na zeď, že po takové disciplíně budu mít koně rozhozeného a naštvaného, pokud bych disciplínu zajela tak, jak se má dynamicky jet. Nakonec jsem si řekla, že to pojedu tak, jak se to jezdit má. Konkurence v reiningu byla veliká - byli zde soutěžící, které trénuje reiningový trenér L. Bartko nebo all aroundová jezdkyně B. Kroumanová. Jízdu jsem zvládla tak, jak jsem si plánovala a vyneslo mě to na nejvyšší příčku v hodnocení - 1.místo. Po reiningu se jel trail, kde kůň musí být klidný. Celou dobu před startem v trailu open jsem byla nervózní, aby Red nespěchal a všechno řešil s chladnou hlavou. Zde bylo celkem 16 startujících. Red zajel trail nádherně, všechno si hlídal pod sebou, výraznou chybu neudělal a šel v klidu mezi vším, co mu přišlo do cesty :)  a to mu zajistilo další 1.místo. Předposlední disciplínou byl western pleasure, kde startovalo 10 jezdců. Tak trochu jsem se bála, aby Red nespěchal ve cvalu, když ho budou koně předjíždět nebo aby ho něco nevylekalo, když je tak mladý a nevykoukaný. Choval se ale jako starý pardál, který toho už viděl a zažil :).V této soutěži jsem obsadila krásné 2.místo. Poslední disciplínou v podvečer byl western horsemanship open, kde startovalo 12 soutěžních dvojic. Zde jsem opět obsadila již třetí 1.místo. Sečteno a podtrženo - velmi vydařené závody !! :)

Videa ze závodů KLIKNĚTE               

    

 

Zúčastnila jsem se 18.5. druhého westernového VT u Rálišů. Přijeli jsme za minutu 12, takže jsem musela rychle Reda nasedlat a na opracování jsem měla pouze 5minut, než se jela první soutěž. První diciplínou byl trail a já byla zrovna 3.startující, takže jsem rychle okoukla kurz a šla rovnou na ostro, jak se říká. Vůbec jsem si nefandila, když jsem měla tak málo času na opracování. Přesto jsem tuto disciplínu vyhrála. Red má rád trail, překážky si pečlivě přečte a snaží se maximálně soustředit. Další startem byl western pleasure, kde bylo celkem 8 startujících a já se umístila na 2.místě. Další soutěží byl horsemanship, kde bylo také 8 startujících. Po úloze se jela rozjížďka v pleasure a ta rozhodla o mém umístění z vítězství na 2.místo. Poslední disciplínou byl reining. Zde však byli pouhé 3 jezdci. Redův výkon stačil na opět 2.místo.

  

duben
Prodali jsme dva koně do dobrých rukou - 3letého hřebce Imper Gay Stinger, kterého si paní J. odvezla na Moravu. A 10letého hřebce, nejlepšího hřebce, kterého jsem doposud jezdila, Alexise Stingera, který byl prodán paní P. Stigin se bude mít jako prase v žitě, se svoji novou majitelkou budou jezdit po přírodě a bude spásat 3ha louky :). Za svoji odvedenou práci a sportovní kariéru mu tento nový život náležitě patří !  Ještě, než Stigin odjede do nového domova, tak jsme vyrazili v těch nej lidech navyjížďku na Kuňku. Byla to vyjížďka s 6 koňmi - Gary, Meloun, Dudlík, Stigi, War a Red. Moc jsme si ten den užili, ikdyž ke konci jsme chytli přeháňku, která nám však nezkazila naše úsměvy :)
 
Třetí víkend se konaly westernové hobby závody v Brozanech. S Redem jsem se však neúčastnila, jelikož to byly závody pro začínající a děti. Takže jsem si to pojala jako trénink mimo domov. Red se choval už skoro jako valach - už tolik neřehtal :).
 
Druhý týden se uskutečnil veřejný trénink u Rálišů. Svítilo sluníčko, přesto byla ještě zima. Red byl 10 dní po operaci, takže jeho hřebčí pud se ještě nevytratil a celý den si myslel o sobě, že bude plemeníkem dne :). První soutěží byl pleasure a umístila jsem se na 3.místě. Na horsemanshipu se mi moc nedařilo - když cválal směrem ke koním, tak se Redík mohl zbláznit a přechod do klusu nebyl až tak podle mého gusta. Nakonec jsem si jela pro 5.místo. Další soutěží byl trail, kde se Red umístil na 4.místě. Poslední disciplínou byl reining - zde jsem si zajela pro 2.místo. Sklidila jsem však velkou pochvalu za rychlé a čisté spiny a také za letmé přeskoky, který dělá ve svých 3 letech. Přeskoky nejsou vždy čisté (po 2 cvalových skocích si například přeskočí teprve zadek,ale na tak mladého koně je to moc hezký výkon).
 
 
    
 
na začátku měsíce jsem nechala Reda vykastrovat. Vybírala jsem mezi 5 kvalitními veterináři, až jsem vybrala toho nejlepšího, jelikož operace se podařila a Red se uzdravil velmi brzo a už třetí den po kastraci jsme šli jezdit. Za týden nebyla po kastraci ani památka.

Úspěšně jsem složila licenci ČJF - reining na ranchi Happy Hour v Krakovanech. Díky této licenci jsem se posunula zase o krok vpřed a také se mi naskytly nové možnosti závodění v disciplíně reining pod hlavičkou České jezdecké federace.


březen 2013
na celý měsíc jsem odvezla Reda do jezdeckého centra ERC Mnětice, abych mohla pořádně a každý den trénovat. Rozhodla jsem se tak proto, že mohu trénovat za každého počasí, jelikož je zde krytá hala. Red byl ustájený vedle valacha Dallase,kterého vlastní kamarádka Gabča Aujeská. Po dobu výcviku zde byla Terka Švecová se svoji klisnou Wikčou a Romča Lípová s klisnou Pimskou. Čas od času jsme se všichni westerňáci sešli na hale a společně potrénovali. Red se v Mněticích hodně zlepšil v mnoha prvcích, vyrýsoval si své vypapané senné břicho a udělal si hlavně kondici. Po tu dobu, co byl v Mněticích, si vyzkoušel i kolotoč, takže mohu na závodech si nechat Reda vykrokovat v kolotoči :). Nevyužívali jsme jen halu, ale i kruhovku - spíše ovál.
   

Na závěr našeho společného trénování v Mněticích uspořádala Gabča Aujeská takový soukromý mini jarní kurz westernového ježdění, kde pod vedením trenérky Terky Švecové a Jirky Novotného se účastníci kurzu zdokonalovali v disciplíně horsemanship a trail. Na tomto kurzu jsem měla tyto koně: Doc Lee Stinger, Dude Frekles Del Maso, Alexis Stinger.

25.3.2013 - oslavil Red své 3.narozeniny a proto mu přeju moc a moc zdraví :).

  

 

TOPlist
aktualizováno: 28.08.2019 14:51:00