Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2014

 
 
 2014

prosinec

Přejeme všem svým příznivcům a přátelům krásné a veselé Vánoce, zdraví do Nového roku 

a úspěchy v závodní sezóně 2015

 

Od prosince máme v tréninku 7 letou paint horse kobylu, která již závodila s mladou jezdkyní. Tento koník patří nadějné jezdkyni Sáře Trnkové, které si na jaře bude skládat licenci WRC a poté bude závodit se svoji kobylkou. Jejím otcem je Mr.Expresso, kterého Honza jezdil, takže víme, jaký byl jak jeho otec, tak i jeho matka, kterou taktéž známe. Kobylka měla i hříbě po nejúspěšnějším paint horse hřebci v ČR - Im Ideal. Těšíme se, jestli z této pěkné stavěné kobyly bude další hříbě.

Redovi od prosince začla zimní příprava na závodní sezónu 2015, začíná pomalu získávat kondici a pod vedením trenéra máme nový tréninkový plán. Uvidíme, jak se vše v příští sezóně vydaří.

  

vložena sekce spokojení jezdci a koně

přidány 2 videa ZDE a ZDE

listopad

13.11. upravena sekce Závody - zde najdete naše výsledky od roku 2000 do současnosti

pár nových fotek z ježdění najdete ZDE

říjen

Zapomněla jsem zde napsat, že na námi pořádaných westernových závodech v Přímu startovala naše členka J+K teamu Sára Trnková s valachem Doc Lee Stinger ve 2 disciplínách - in-hand trail open a showmanship at halter open. První disciplínou byl showmanship at halter, kde bylo k vidění 5 startovních dvojic. Red se Sárou tuto disciplínu o chlup vyhráli a odnesli si tak krásné ceny s krásnou ohlávkou a vodítkem. Další disciplínou byl in-hand trail, kde jsme mohli vidět 7 statečných koní. Výkony byly hezké, ovšem Red se Sárou neměli konkurenci (skóre 72!) a zvítězili podruhé. Sára se s Redem pečlivě připravovala a to přineslo úspěch této dvojici. Red má navíc rád trail, takže neudělal žádnou chybu, ba dokonce za překonávání dostal body navíc. Škoda, že nemáme video z jízdy. Sári, za J+K team bych ti ráda pogratulovala :-) ! Sára ještě reprezentovala náš team na koni Dude Freckles Del Maso, se kterým jela také 2 disciplíny - western pleasure a western horsemanship v kategorii do 16 let. V pleasure se utkala se 6 jezdci a odnesla si pěkné 4. místo a v horsemanshipu, kde bylo opět 6 jezdců, získala krásné 3.místo. Sára se pomalu připravuje na příchod svého vlastního koně, se kterým bude závodit po složení licence WRC a už teď se těšíme na její úspěchy :)

 

  

Dalším reprezentantem našeho teamu byla Julie Pařízková se svým valachem Alexis Stinger, která startovala ve 4 disciplínách v kategorii open - western pleasure, western horsemanship, trail a reining. Stigin startoval i v jízdě zručnosti s malým Láďou Pařízkem a odnesl si věcné ceny a medaily (šlape mamce na paty). Julie se ve western pleasure umístila na 6.místě ze 7 jezdců, ve western horsemanship bylo 8 jezdců a skončila na krásném 5.místě. V trailu open Julča bodovala tuto soutěž vyhrála se Stiginem. V disciplíně reining získala krásné 2.místo (o pár bodíků ji uteklo vítězství). Jsem tak moc ráda, že tahle dvojice je spolu, Stigin se neměl nikdy lépe :). Já děkuju Julče, že mohu Stigina jezdit a starat se o něj. Je to má srdeční záležitost...

 

Další reprezentující náš team byla Veronika Václavíčková se svým valachem Dudlíkem - Dude Freckles Del Maso. Verča jela s Dudlíkem 3 disciplíny v kategorii open - western pleasure, western horsemanship a trail. V pleasure obsadila 5.místo, v horsemanshipu získala 6.místo a v trailu získala 3.místo. Nezapomněla i na svého syna Martínka Václavíčka a Dudlík s Martínkem absolvovali jízdu zručnosti s vodičem. Martínek získal medaily a věcné ceny. Je to šikovný jezdec, jezdí na poníkovi i na Dudlíkovi sám. Dudlíka znám již 3 roky a za tu dobu jsem nepotkala hodnějšího a tak charakterního koně. Veru,děkuji :)

Dále náš team úspěšně reprezentovala Kristýna Borovcová se svým valachem Gastonem. Na těchto závodech byla nejvšestranější a nejúspěšnější jezdkyní skoro ve všech disciplínách a odnesla si titul All Around Champion ! Kristýnka jezdí pod našim dohledem již pár let, s Gastonem se věnuje westernovému sportu však terpve rok a za tu krátkou chvíli dosáhla krásných úspěchů a pokroků ( a to je Gaston plemeno WPB!! ano i na neamerickém plemeni to jde ). Teď už k výsledkům: 2. místo western pleasure do 16 let, 3.místo western pleasure open, 2.místo western horsemanship do 16 let, 5. místo western horsemanship open, 3.místo in-hand trail, 3.místo trail do 16 let, 4.místo reining, 6.místo barrel race do 16 let, 1. místo flag race do 16 let, 8.místo jízda zručnosti. Uff, snad jsem napsala vše :). Kristýnko, moc ti gratuluju k výsledkům a titulu. Jsi šikovná a vidím v tobě kousek sebe :)

 

Další z našeho teamu byla Eliška Mročková s valachem Caminem. Eliška startovala s valachem Caminem, se kterým se rok pečlivě připravovala do all around disciplín, ovšem nemá to jednochuché a já ji moc přeji, aby jí sen o vlastním koni vyšel :) . Eliška startovala v disciplíně western pleasure do 16 let, kde získala 5.místo a mašli za 6.místo si odvezla za western horsemanship v kategorii do 16 let. Eliško, jsi šikovná :)

  

Poslední úspěšnou závodnicí našeho teamu byla Nikča Macáková s 4 letým valachem Sheinem. Nikča startovala v obou kategoriích v all around disciplínách. První její disciplínou byl showmanship at halter open, kde získala 2.místo. V disciplíně western pleasure v kategorii do 16 let i v open zvítězila. V další disciplíně western horsemanship do 16 let opět zvítězila a v kategorii open získala 2.místo. V disciplíně trail do 16 let získala nejvíce bodů a opět zvítězila. Nikča je v našem teamu krátce a společně se Sheinem udělali hromadu práce, na to, že Nikče je teprve 16 let a má mladého koně ! Je to šikovná jezdkyně, která ví, co chce. My se těšíme na spolupráci s ní a jejím valachem Sheinem :) (Příští rok Niki Béčka v mládeži, jo ? :)) )
 
 

 

11. října jsme uspořádali ( 2. ročník) westernové hobby závody. Tyto závody pořádají 3 cowgirl - Markéta Veselá, Gabriela Aujeská a já. Na této akci se podílelo několik lidí a tak bych jim za mě, Markét a Gabču chtěla poděkovat :). Přidali jsme 2 disciplíny navíc oproti 1.ročníku, a to showmanship at halter a in-hand trail. Další novinkou byla tombola pro diváky a MISS závodů, o které hlasovali diváci. Stala se jí Lucie Danihelková. Akce se účastnilo 30 startovních dvojic a 8 malých dětí na disciplínu jízda zručnosti s vodičem. Titul all around champion získala Kristýna Borovcová se svým koněm Gastonem.

Děkujeme našim sponzorům: Eggersmann Čr, Hidalgo Shop, Zooprodukt - Ešpandr, s.r.o.,  Matfix - kreativní studio, Holflor czech, Nechcipokutu.cz, Generali Pojišťovna, NAPA TRUCKS spol. s r.o., Pavel a Gabriela Aujeský. Děkujeme všem, kteří nám po závodech psali, že se nám závody vydařily. Myslím si, že takovéto závody, i přesto, že to jsou pouze hobby závody, nemají u WRC konkurenci :).

poháry, mašle a šerpa

 

věcné ceny od sponzorů pro naše závodníky

Kateřina Rybová + Jan Měrka v roli rozhodčí

 

s all around championkou Kristýnou Borovcovou a jejím valachem Gastonem

 

s miss závodů Lucií Danihelkovou

 

my tři - Markétka+já+Gabčule

 

 

4.října se konala Hubertova jízda v Boharyni. Na této akci jsem byla už v roce 2009 s plemenným hřebcem Alexis Stinger, letos jsem se účastnila s valachem Doc Lee Stingerem, společně s Verčou a jejím Dudlíkem a Julčou se Stiginem, který takovou akci zažil poprvé a bylo to znát :). Huberta se účastnilo hodně jezdců i vozatajů. V pořádku jsme se pozdě odpoledne vrátili po kopytě domů a užili si krásný sluneční den s koňáky.

září

21.září jsem uspořádala společně s Equi centrem Fassati 1. westernové hobby závody. Závody se i přes malý počet účastníků vydařily, počasí nám přálo a jezdci byli spokojení. Startovalo se v 8 disciplínách - western pleasure dospělý i mládež, western horsemanship dospělý i mládež, trail dospělý, reining dospělý, pole bending + barrel racing + speed race + flag race vše v dospělý. Chtěla bych poděkovat všem startujícím, že přijeli se svými svěřenci a také panu Fassatimu, že tyto závody se mohly uskutečnit v jejich areálu. Poděkovat bych chtěla i Honzovi Měrkovi, že mi s tím pomáhal :). Příští rok se můžete na závody těšit zase, tentokrát na seriál hobby westernových závodů :)

  

14. září se konaly poslední westernové závody u Rálišů ve Svítkově v letošní sezóně. Red startoval v 5 disciplínách. První startem byl trail open, kde jsme získali 2.místo. Další disciplínou byl méně známý ranch pleasure, který je kombinací western horsemanshipu a trailu. Tuto disciplínu jsem vyhrála. 3.startem s Redem byl western horsemanship, který jsem taktéž vyhrála. Předposlední disciplínou byl western pleasure, kde jsem získala 3.místo. Posledním startem v této sezóně byl reining open, kde jsem opět vyhrála. Jelikož jsem se účastnila většiny ročníků těchto závodů v letošní sezóně a umisťovala se především na 1.-2.místech, tak jsem získala první titul ALL AROUND CHAMPION 2014! Děkuji všem, co mě podporovali :)

  

foto: rijena.rajce.cz

13. září jsme společně s Honzou byli na soukromém westernovém kurzu, kde jsme povídali účastníkům o westernovém ježdění, probrali westernové cviky, ukázali, co by měl správný westernový kůň umět a spoustu dalších věcí. Celkem se sešlo 9 jezdců různých jezdeckých dovedností. Tento den jsme si náramně užili díky těmto lidem. Už se těšíme na další spolupráci :)

foto z kurzu ZDE

 

Koně v akci 2014 - každoročně se koná na Pardubickém závodišti mezinárodní výstava Koně v akci. Výstava různých plemen koní a jejich odvětví byla letos 2-denní (6.-7.září 2014). Na tuto akci přivítá přes několik tisíc diváků, kteří se mohou podívat na chovatelské přehlídky odborného rázu, sportovní soutěže, ukázky jezdeckého umění a bohatý doprovodném programu. Již párkrát jsem na této akce byla jak jako divák, tak i jako předvádějící ještě s hřebcem Alexis Stinger. Letos jsem se účastnila se svým valachem Redem, který ukazoval divákům, co si představit pod pojmem westernové sportovní ježdění. Red se představil v disciplínách western pleasure, western horsemanship, trail a okrajově i v reiningu. Jsem ráda, že se lidi zajímali se o tento sport otázkami.

 

 

červenec + srpen

Ukázka westernového ježdění, práce s koněm a  povození dětí v Nedělištích poslední víkend v srpnu. Red se dětem i dospělým moc líbil, především jeho povaha.

  

Každý týden pořádám ukázku a povídání o westernovém ježdění jako sportu pro děti a další zájemce v JK Dolní Přím :).

 

 

uspořádala jsme společně s Honzou dvě týdenní soustředění pro děvčata, která mají zájem se věnovat westernovému ježdění jako sportu. Někteří již licenci mají a někteří se na ni připravují. Přejeme jim, ať se jim s koňmi daří :)

Foto 1.soustředění ZDE

Foto 2.soustředění ZDE

 

Dovolená s koňmi v Orlických horách - po úspěšných závodech a poctivém tréninku jsme jeli na zaslouženou dovolenou. Týdenní pobyt na chalupě u Kožešníků jsme si náramně užili ve složení já s Redem, Julča se Stiginem a Verča s Dudlíkem. Každý den jsme podnikali túry po hřebenech a kopcích zdejších lesů v doprovodu mého úžasného Dugsíka. Byli jsme i v Polsku v Bludných skalách, kde bylo nádherně. Koně byli ustájení hned vedle chaty ve výběhu s ovcema. Počasí bylo taktéž nádherné, ani vedro, ani zima. S koňmi jsme si dali i párkrát místní prudkou sjezdovku, která mě neskutečně bavila :) Holky, děkuju za parádní dovču, těším se na další :) foto ZDE

    

 

Jelikož jsem se v dubnu chtěla účastnit našich (mých i Redových) prvních "B" závodů v Horce nad Moravou, ale pro malou účast byly závody zrušeny, tak se tyto závody znova vypsali na tento měsíc. Znova se uskutečnili 12-13.července opět v Horce a já tak poprvé startovala na velkých závodech, které se počítají jako kvalifikační závody na mistrovství ČR. Do Horky jsem jela společně s Honzou, který mě dělal řidiče a pomocnou ruku. V pátek jsme přijeli a já ukázala Redovi halu, ve které nikdy nebyl a v klidu si odtrénovali. Další den jsme šli závodit - nejprve se jel horsemanship amatér, kde jsem tuto soutěž vyhrála a odvezla si vítězství - úloha nebyl zrovna lehká - v úloze byl letmý přeskok, který Red hezky provedl. Na moji zajetou úlohu se můžete podívat ZDE. Samozřejmě, že v úloze jsem nejela jediná, jako si určitě někteří lidi myslí - startovní listina je pod textem. Další disciplínou byl western pleasure junior, kde jsme získali s Redem krásné 5.místo. Poslední startem na těchto závodech byl trail junior, kde nebyla opět lehká úloha. Red šel suprově, trail ho baví a užíval si jízdu. Já mu to však pokazila na cvalových kavaletách, jelikož jsem ho špatně navedla a tak přeskočil na druhou ruku. I tak jsem za jiné překážky dostala plusové body a získala tak nádherné 3.místo v těžké konkurenci. Jsem hrdá na to, že jsme na našich prvních béčkách neudělali ostudu a sklidili i pár hezkých ohlasů - teda ohlasy na Reda :)

Jelikož Red od zimy měl náročnou přípravu, pracoval skoro dennodenně, tak tyto závody byly naše poslední v letošní sezóně :)

  

 

 fotky staženy od paní Černochové

 

Jeden deštivý den jsem sedla k počítači a dala pár fotek dohromady konečně. Odkaz na fotky ZDE

 

červen

Westernová ukázka pro děti v JK Dolní Přím. Děti poznaly, jaký je rozdíl mezi ježdění v anglickém stylu a westernovém stylu. Jsem ráda, že děti byly nadšené a některé prvky si sami vyzkoušeli :)

 

Red má po závodech chvíli pauzu, jezdíme na vyjížďky (i bez sedla) po lesích a loukách, s kamarádkama jsme byli i na zámku Nechanice.

  

 

vybíráte plemeníka pro připouštěcí sezónu 2015 nebo ještě letos chcete připustit svoji paint kobylu? Vyberte si kvalitního painta:

SEZNAM NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH APH plemeníků v ČR - dle APHA bodů:

1. MAXIMUM BLUES MASTER - 194 - L. Šnáblová
2. IM IDEAL - 97 - L. Šnáblová
3. EMPHYS DANCING KING - 49 - P. Svejkovská
4. INVITATIONSENSATION - 48 - P. a R. Poláčkovi
5. GAMBLERS MR ZIP - 37 - R. Křenková
6. JR COLORD CRIMSON - 35 - J. Roubíček
7. CAT PRINTS - 23 - PB Ranch
8. KING LEOS MONTANA - 22,5 - V. Vlčková
9. ARMIN SHINING SPARK - 16 - P. Jonson

zdroj: APHA, USA

 

WRC závody Krakovany - dne 14.6.2014 se konaly westernové závody v profi areálu Ranch Happy Hour, kde byla velmi srovnatelná konkurence a výkony byly velmi stejné, takže rozhodovaly detaily podle pana rozhodčího. Proto výsledků si velmi vážím. Ještě musím podotknout, že Red na těchto závodech byl nejmladším startujícím koněm.

Na závody vyjela Káťa s Redem a našim pomocníkem Honzou. Přijeli jsme před 8 hodinou ráno a startovalo se od 9:30 v disciplíně showmanship at halter. Měla jsem tedy čas v klidu si opracovat koně na hale, kde je nový, ovšem těžší písek než předtím. Red začal startovat před polednem v disciplíně western pleasure open a western horsemanship open. V pleasure startovalo celkem 9 startovních dvojic a já získala s Redem 4.místo - umístění bylo nejen podle výkonů, vzhledu, ale i podle toho, kdo později reagoval na změny chodů. Další disciplínou byl western horsemanship, kde startovalo opět 9 startovních dvojic. Zde jsem s Redem obdržela nádherné 2.místo. Red úlohu zajel perfektně, chodil shromážděně na volnějších otěží a já si jízdu užívala. Stejně hezky zajel i pleasurovou část. Následoval oběd a poté se jely traily. Já jsem startovala v disciplíně trail open. Úloha nebyla lehká, viz mostek se 4 krokovými kavalety či ustupování nad kužely. Redovi to však nedělalo žádný problém a zajel si pro vítězství! Již v úloze jsem získala velký potlesk za krásný projetí čtverce, mostku s kavalety a následného ustupování nad kužely a kavaletou. To mě přineslo i plusové body. Děkuji za bouřlivý potlesk, který byl po skončení úlohy. 1.místo v disciplíně trail open mě moc potěšilo. Škoda jenom, že nám došla baterie v kameře, ráda bych se na výkon podívala znova :).

Jsem ráda, že na závodech se najdou lidi, kteří nám upřímně pogratulovali, pochválili mladého koně a práci, za kterou jsou vidět výsledky. Závody jsme si prostě užili :)

    

 zúčastnila jsem se dalšího westernového veřejného tréninku v Pardubicích, kde jsem startovala v 5 disciplínách. Novinkou na těchto závodech byla nová disciplína ranch pleasure (kombinace horsemanshipu a trailu). V této disciplíně startovalo nejvíce soutěžících z celého dne - já jsem zde obsadila 1.místo. Startovala jsem také v trailu open, horsemanship open a reining open, kde jsem v každé soutěži zvítězila. V disciplíně pleasure open jsem získala 3.místo. Gratuluju i Kristýnce Borovcové k umístění s jejím valachem Gastonem, kteří s námi jeli hengrem :)

  

nové video z tréninku v JK Dolní Přím - klik zde

 

květen

Zúčastnila jsem se westernového soukromého kurzu na Wanted ranchi u paní Lenky Šnáblové. Kurz byl zaměřený na disciplíny pro mladé koně (longe line, halter, hand trail apod). Měla jsem možnost poznat osobně přenádherného hřebce Maximus Blues Master, patřící mezi nejlepší painty světa (konkrétně tento hřebec je mistrem světa: HONOR ROLL CHAMPION 2012 atd atd) a painta Im Ideal, který má také nemalé úspěchy po Evropě (ROM Halter open, ROM Trail open, HONOR ROLL Halter open aged stallions, atd.). Na ranchi dočasně působí i vnuk legendárního Gunnera. Udělala jsem si i čas na to podívat se ve výbězích, kde byli chovné klisny s letošními hříbaty.

Čas strávený na tomto ranči byl více než přínosný. Na tento kurz jsem vezla mladou kobylku, se kterou jsem ten den nacestovala skoro 450km a vše jsem zvládla úplně sama. Musím se tedy pochlubit - né každá holka v mém věku jezdí takové dálky a k tomu ještě s mladým koněm :))

   

Westernový veřejný trénink ve Svítkově - Red vyrazil společně s otcem Stiginem a jeho majitelkou Julčou. Julča jela western pleasure open a western horsemanship open. Já startovala taktéž ve western pleasure open, kde jsem získala 2.místo a v horsemanship open jsem vyhrála. Jela jsem i trail open a zvítězili jsme. Posledním startem byl reining open,kde jsem opět zvítězili. Velký dík patří mému příteli Honzovi za to, že je mi oporou! Děkujeme Ti !! :-*

  

 

 

duben

 Redovi první závody v této sezóně byly ve Svítkově - westernový veřejný trénink. Red jel společně s Gastonem od Kristýnky Borovcové, která zde úspěšně absolvovala licenci jezdce WRC. Gratuluji ! Red startoval ve 4 disciplínách - v horsemanshipu open, kde obsadil 2.místo, v pleasure open, kde získal 4.místo (a v této disciplíně zlobil :)) ), v trailu, kde vyhrál (jeho nejsilnější disciplína) a poslední disciplínou byl reining, kde také zvítězil.

  

Po závodech měl Red volno a pobýval u babičky.

 

Na konci dubna se Red vydal potrénovat na westernové závody do Brozan společně se Stiginem a jeho majitelkou Julčou - společně se připravují na licenci WRC. Setkali jsme se zde i s Markét, Gabčou a Luckou. Jako minulý rok nemohla chybět společná fotka cowgirls :)) Děkuji Klárce V. a Lucce P. za pomoc, moc ráda jsem je viděla a těším se na další setkání :)

 

březen

na konci března jsem společně s Markétou Veselou a Gábinou Aujeskou uspořádali westernové hobby závody v jezdeckém areálu JK Dolní Přím. Byly to naše první pořádané závody, takže jsem se velmi důkladně připravovali na ně. Díky tomu, že jezdíme sami na závody s koňmi, tak víme zhruba co a jak. ZÁVODY SE VYDAŘILY VÍCE NEŽ PARÁDNĚ! Ohlasy na naše závody byly pozitivní. Jsme rádi, že jezdci i návštěvníci odjížděli spokojeni, našlo se i pár lidí, kteří se (ještě ani ne před koncem závodů) ptali, kdy budou další. Těší nás váš zájem a proto jsme se domluvili, že pokud seženeme sponzory, uděláme další závody, kde i rozšíříme disciplíny.

více fotek naleznete zde KLIK

 

Foto z tréninku

 

Další novinkou je to, že jsem si po dlouhém uvážení koupila vlastní přívěs. Je skoro nový (3 roky starý), vůbec se s ním nejezdilo a vypadá, jakoby se rovnou s ním vyjelo z fabriky :). Má samozřejmě velikou prostornou samostatnou sedlovnu, která je nezbytná a spoustu jiných dalších vymožeností :).

1.foto - při odvážení vleku - první cesta :)

2.foto - takhle vypadá náš nový vlek :)

 

V březnovém čísle Koně a hříbata mi vyšel další článek. Tentokrát jsem psala o jezdeckých školách obecně.

Dostala jsem od mého přítele zrcadlovku Nikon, takže fotím co se dá. Moc mě to baví, tak se můžete podívat, co jsem zatím pořídila :).

Red už má super kondici, za poslední 2 měsíce se hezky a správně nasvalil. Je to krasavec a dělá mě i příteli Honzovi radost. 

S Dugsíkem chodíme na dlouhé procházky a taky se musím pochlubit, že za měsíc by se měli narodit papírová štěňátka, tak jsem zvědavá kolik jich bude a jak budou vypadat :)

 

  

 

únor

po dlouhé době i na lonži - video klus   video cval

Dne 29.3. 2014 pořádáme hobby westernové závody v Dolním Přímu. Již nyní se můžete více informací dočíst na mém webu a stáhnout si přihlášku. Těšíme se na vás - Team Káťa+Gabča+Markét.

Red s Dudlíkem se prohánějí po hale - video klik

leden

Na Nový rok jsme uspořádali novoroční vyjížďku - Markét, Jarouš, Gabča, Lůca a já. Trochu jsem se obávala, jaký bude Red v terénu s cizími koňmi, ovšem mile mě překvapil, co s ním udělala jízdárenská práce a celou vyjížďku jsem si užila :).

video z ledna

 

 

2 nová videa

klik 1

klik 2

TOPlist
aktualizováno: 28.08.2019 14:51:00