Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2015

prosinec

 

listopad

21.listopadu se uskutečnil 2. westernový soukromý kurz ve Ždírci nad Doubravou pro Ranč Na špici.

 

14.listopadu se uskutečnilo setkání členů našeho teamu v Hradci Králové na oslavu narozenin a na oslavu mistroství ČR, které bylo více než úspěšné na poprvé :). Děkujeme všem, kteří přijeli a udělali si čas na nás.

 

7.-8. listopadu se uskutečnil poslední díl westernových 2denních kurzů na statku Hubíles. Foto ZDE

 

Bohužel jsme se dozvěděla, že nedávno zemřela plnokrevná klisna Fujavice (po Behistoun), která byla moji učitelkou v základech ježdění. Chtěla bych poděkovat Věře Dostálové za to, že se o ni starala úžasným způsobem a dělala pro ni první poslední. Dnes už se prohání na nebeských pastvinách...

 

 

31.10-1.11. se uskutečnil 2.díl westernových 2denních kurzů na statku Hubíles. Foto ZDE

říjen

Dne 24.října se konal soukromý westernový kurz pro Ranč Na špici. Na tomto ranči naleznete pouze koně plemene hafling různého typu přiježděnosti. Všichni haflingové zde předvedli, že znají základy jízdárenské práce. Těším se na příště :).

 

Dne 10.-11.října se konal 1.díl westernových 2denní kurzů (celkově jsou 3 díly) na statku Hubíles. Děkujeme za účast. Foto z kurzu naleznete v sekci NÁMI POŘÁDANÉ AKCE, KURZY A JINÉ.

 

 

Dne 3-4.října se konal 2denní westernový kurz u Litomyšle. Děkujeme za účast :).

 

 

Pokud se někdo nevyzná ve westernových sedlech, tak si kupte časopis Koně a hříbata. Vyšel tam můj článek o nich, kde je i fotka mého show sedla :).

 

září

Dne 26.září se členové našeho teamu účastnili westernové veřejného tréninku u Pardubic.

 

Náš team reprezentovala Eliška Mročková se svým valachem Mg Doc Joe Camino. V disciplíně trail do 16 let získala 4.místo, v horsemanshipu do 16 let 1.místo, ve western pleasure open 3.místo a ve western pleasure do 16 let 2.místo. Gratulujeme :).

 

Dále náš team reprezentovala Tereza Bohmová se svým valachem Lennys Shy Boy. V disciplíně horsemanship open získala 2.místo a ve western pleasure také 2.místo. Gratulujeme :)

 

Dále náš team reprezentovala Sára Trnková se svoji klisnou Miss Montana Star. V disciplíně ranch pleasure open získala 4.místo, v horsemanship open 3.místo, v horsemanship do 16 let 2.místo, ve western pleasure open 1.místo a ve western pleasure do 16 let 4.místo. Gratulujeme :).

 

Dále náš team reprezentovala Veronika Wágnerová se svým valachem Matýskem. Byli na takových závodech společně poprvé a zajeli si spolu western horsemanship open a trail open. I tak gratulujeme k úspěchu a novým zkušenostem, že koník byl poslušný a vše zvládli na jedničku, ikdyž spolu nejsou tak dlouho :).

 

dále náš team reprezentovala Barbora Řeháčková se svým valachem Lil Danndy Star. V disciplíně trail open získala 3.místo, v horsemanship open 6.místo, ve western pleasure open 4.místo, v reiningu open 6.místo a barrel race 3.místo. Barča celou sezónu startovala na všech veřejných tréninkách u Pardubic a jelikož nasbírala mnoho umístění, tak se stala all around championem (pozn. Kateřina Rybová se stala minulý rok prvním all around championkou). Gratulujeme :).

 

Dále náš team reprezentovala Kristýna Borovcová se svým valachem Galem. V disciplíně trail do 16 let získala 3.místo, v horsemanship do 16 let 5.místo, ve western pleasure do 16 let 6.místo, v reiningu open 5.místo a v reiningu do 16 let 1.místo. Gratulujeme :).

 

Poslední, kdo náš team reprezentoval, byla Josefína Rašilovová se svým valachem Sunny Golden Fell. V disciplíně trail open získala 4.místo, v ranch pleasure open 5.místo, v horsemanshipu open 1.místo a v reiningu open 3.místo. Gratulujeme :).

 

 

Zveme westerňáky na 3-dílné westernové kurzy, které jsou 2-denní a uskuteční se na nově zrekonstruovaném statku v Hubílese (mezi HK a Jaroměří). Více se dočtete v události. Kurz je vhodný pro ty, kteří nemají žádné zkušenosti s westernovým sportem a jezdí jen do přírody :). Přijeďte se podívat, pobavit se s koňáky,poznat nové lidi a něco dobrého i popít :). Více v sekci 2015.

 

Vážení příznivci našeho J+K teamu. Chtěli bychom se s vámi podělit o radostnou zprávu. Kateřina Rybová se svým valachem Doc Lee Stinger se ve dnech 19.-20.září 2015 účastnila nejvyššího a zároveň nejtěžšího startu westernových disciplín v České republice - Mistroství Western riding clubu ČR dospělých. Je to prozatím jejich nejvyšší vrchol jezdecké kariéry.
A jak to dopadlo? Více než dobře! Kateřina Rybová se stala MISTRYNÍ WRC V DISCIPLÍNĚ SUPERHORSE (nejtěžší westernová disicplína, která je kombinací všechn westernových disciplín. Zde musíte prokázat, že je váš kůň opravdu všestranný a správně přiježděný). Dále se stala 2.VICEMISTRYNÍ V DISCIPLÍNĚ HORSEMANSHIP OPEN (zajetí přesně dané drezurní úlohy).A aby toho nebylo málo, tak získala 8.MÍSTO VE FINÁLOVÉ JÍZDĚ V DISCIPLÍNĚ TRAIL JUNIOR.
Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří na nás mysleli, drželi nám palce a radovali se z našeho úspěchu. DĚKUJEME a těšíme se na další spolupráci s koňmi i lidmi! :)

 

 

 

Ve dnech 18.-20.září se Kateřina Rybová účastnila Dne 12.září se konal II.westernový kurz s námi na ranchi Deep Way. Děkujeme účastníkům i divákům za krásně strávenou sobotu s vámi!

 

 

Dne 6.září se uskutečnil III.westernový soukromý kurz u Hradce Králové. Sešlo se 7 jezdců a i přes nepřízeň počasí jsme si to užili :). Děkujeme.

 

 

srpen

Zvu vás na westernové kurzy, které pořádáme v září a v říjnu tohoto roku. Více informací naleznete v sekci AKCE 2015.

 

Celé léto mám pravidelné ukázky a povídání o westernovém ježdění pro děti na koňském táboře v Dolním Přímu. Pokud máte zájem, tak se můžete přijet podívat :).

 

Od srpna jsem začala opět trénovat s Redem, do této doby chodil jen na vypohybování, jelikož jsem po úraze.

 

Máme ještě 3 volná místa na westernovém kurzu u Pepinky Rašilovové, který se koná 12.září 2015.

 

červenec

Námi pořádané westernové kurzy, které proběhnou, najdete v sekci AKCE 2015. Těšíme se na vás :)

 

Chystáme další kurzy - u Pardubic, u Hradce Králové (soukromý kurz) a u Jihlavy. Informace o kurzech se dočtete v sekci Námi pořádané akce, závody, kurzy a jiné. Více na tel.: 737 303 006 nebo e-mail: rybova.katerina@seznam.cz

 

5.7.-10.7. probíhalo týdenní westernové soukromé soustředění pro holky, kteří aktivně závodí pod našim vedením. Soustředění se zúčastnila Sára Trnková se svoji PH klisnou Miss Montana Star, Kristýna Borovcová se svým valachem WPB Gastonem a Eliška Mročková se svým 50% PH valachem MG Doc Joe Camino. Všichni každý den trénovali poctivě a probrali veškeré westernové all aroundové disciplíny včetně anglické disciplíny hunter under saddle a hunt seat equitation. Celý týden jsme si moc užili i díky krásnému počasí :). Foto ZDE

  

Video ze závodů z Koryčan - trail junior ZDE - western horsemanship open ZDE

Video ze závodů ze Štěnovického Borku - western horsemanship open ZDE

 

červen

6.-7.6. se konaly kvalifikační závody WRC "B" ve Štěnovickém Borku u Plzně. Kateřina Rybová se se svým valachem Doc Lee Stingerem stala 3x násobnou vítězkou - 1.místo horsemanship open, 1.místo trail junior a 1.místo superhorse open. Nyní mají splněnou kvalifikaci na Mistroství ČR WRC dospělý, který se koná v září v Kozlovicích na Moravě.
Závodů se zúčastnila i členka našeho teamu Kristýna Borovcová s Gastonem, kteří startovali poprvé v kategorii "B" mládež. V disciplíně western pleasure mládež získali 3.místo a western horsemanship získali 2.místo. Gratulace jezdkyním :)

  

 

 

Naše členka J+K teamu Jana Procházková se zúčastnila s klisnou Norma 2 výstavy a svodu haflingů. Ve svodu získali společně dělené 4.místo. Haflingové se utkali i v chovatelských disciplínách - drezůře a parkuru. Drezura byla pro ně předem prohraná vzhledem k výrazně honosnějším chodům ostatních haflingů, ovšem překvapivě zvítězili díky zasloužené technické stránce úlohy a připravenosti klisny z přiježděnosti. Po prohlídce parkuru, který se jel na trávě a na malém prostoru, se Normě podařilo parkur vyhrát. Moc Janě a Normě gratulujeme :)

 

 

 

S lítostí oznamujeme všem, kdo znal našeho úžasného pejska Daksíka, že 3.6.2015 odešel po náhlé nemoci do psího nebe. Strašně nám chybíš Daksíku !!! Věříme, že je ti už lépe a budeš nás hlídat tam shora... Děkujeme ti za vše a navždy zůstaneš v našich srdcích !

 

květen

O víkendu 16-17.5.2015 jsme se zúčastnili westernových závodů "D"+"C"+"B" v Koryčanech. S valachem Doc Lee Stinger startovala Kateřina Rybová v 5 disciplínách typu "B" (kvalifikace na Mistroství ČR WRC) a v každé disciplíně se umístila s mašlí. Western horsemanship amatér 3.místo, western horsemanship open 4.místo, trail amatér 4.místo, trail junior 4.místo a superhorse open 1.místo.
Společně na závody vyjela i Eliška Mročková se svým valachem Camino, která se zúčastnila kategorie "D", "C" i "B" mládež. Odvezla si z 5 disciplín 4x umístění - 3x 4.místo a 1x 1.místo. Na startech jsme mohli vidět velmi vysoký počet startovních dvojic, proto nás umístění více než těší a na své svěřence jsme pyšní!

.

 

duben

Dne 25.4.2015 se konal westernový kurz na ranchi Deep Way. Více v sekci Námi pořádané akce, kurzy a jiné :)

Dne 18.4.2015 naše sekce WRC Pardubice uspořádala westernový veřejný trénink, kde se skládala licence jezdce WRC. Na tuto akci jsme se připravovali se členy J+K teamu, kteří úspěšně tuto zkoušku složili. Náš team reprezentovala Sára Trnková se svoji klisnou Miss Montana Star, Eliška Mročková se svým valachem Caminem, Julie Pařízková se svým valachem Alexis Stinger a Kristýna Borovcová se svým valachem Gastonem. Sára byla se svoji klisnou poprvé na závodech mimo domov, úspěšně složila licenci, startovala ve 2 disciplínách a obsadila v nich i umístění. V displíně western pleasure mládež získala 6.místo a ve western horsemanship získala 5.místo. Eliška s Caminem na těchto závodech nestartovali z důvodu nemoci Elišky, která byla na antibiotikách a nebylo jí vůbec dobře. Pouze si napsala testy, odjela s Caminem úlohu a úspěšně tak složili licenci. Julie se Stiginem také úspěšně složila licenci, poté startovala ve 2 disciplínách a samozřejmě i s umístěním. V disciplíně western pleasure získala 4.místo a v disciplíně western horsemanship open obdržela 4.místo. Kristýna s Gastonem již licenci má od minulého roku, kterou skládala také pod naší přípravou. Na závodech startovala v 6 disciplínách a v každé se umístila! V disciplíně western pleasure mládež získala 1.místo, western horsemanship mládež 1.místo, trail mládež 5.místo, ranch pleasure open 5.místo, reining mládež 5.místo a reining open 1.místo. Gratulujeme :)

  

březen

Dne 21.3. se uskutečnil úspěšný III. ročník westernových závodů v Dolním Přímu. Na závodech jsme mohli vidět přes 60 startovních dvojic, 21 dětí s vodičem a celkově téměř 200 startů !! Nejvíce obsazené disciplíny byly překvapivě disciplíny ze země - v showmanship at halter jsme mohli vidět 26 startovních dvojic a v disciplíně in-hand trail dokonce 27 startovních dvojic.

Všem bych moc ráda poděkovala, hlavně Gabče Aujeské, Ranči Dalltar, Markétě Veselé, mému příteli Honzovi Měrkovi a hlavně všem sponzorům.

Náš team reprezentovala Eliška Mročková se svým valachem Caminem. V horsemanshipu mládež získala 5.místo a v
pleasure mládež 6.místo. Gratulujeme :)

 

Dále náš team reprezentovala Julie Pařízková se svým valachem Alexis Stinger. Jela 4 disciplíny v kategorii open - western pleasure, western horsemanship, trail a reining. V reiningu získala 2.místo, v pleasure obsadila 3.místo, v horsemanshipu získala 4.místo a v trailu se bohužel neumístila kvůli zastavení na špatné straně kuželu. Nezapomněla i na svého syna Láďu a Stigin s ním absolvoval jízdu zručnosti s vodičem. Láďa tak získal medaily a věcné ceny. Gratulujeme :)

 

Dále náš team úspěšně reprezentovala Kristýna Borovcová se svým valachem Gastonem. Spolu bojovali v disciplínách open i v kategorii mládež. Kategorie mládež: 3.místo western pleasure, 3.místo trail, 4.místo in-hand trail, 4.místo horsemanship a 3.místo flag race. Kategorie dospělý: 6.místo western pleasure, 5.místo western horsemanship, 3.místo reining, 1. místo flag race. Gratulujeme :)

 

Dále náš team zastoupila v rychlostních disciplínách Jana Procházková s klisnou Norma. V disciplíně jízda zručnosti mládež získala 5.místo, barrel racing mládež získala 2.místo a v pole bending open získala 3.místo. Gratulujeme :)

 

Dále náš team reprezentovala Lenka Bukovská se svým valachem Gastonem. Vítězství jim přinesla zručnost open, 6.místo získali v barrel racing open, 2.místo ve speed race open a 4.místo v pole bending open. Gratulujeme :)

 

Dále náš team reprezentovala Martina Štursová se svým valachem Bobem. V disciplíně in-hand trail open ve veliké konkurenci ( 20 startujících ) získali 2.místo a v disciplíně trail open získali 4.místo. Gratulujeme :)

 

Dále náš team reprezentovala Markéta Svobodová se svoji klisnou Neriffe.

 

Dále náš team reprezentovala Sára Trnková se svoji klisnou Miss Montana Star. Spolu startovali v kategorii mládež i open. V disciplíně hand trail mládež získali 5.místo, v showmanship at halter mládež 2.místo, ve western pleasure mládež 4.místo, ve western horsemanship 2.místo, v hand trail open 6.místo, v showmanship at halter open 5.místo a v disciplíně western horsemanip 2.místo. Celkově se Sára Trnková stala ALL AROUND CHAMPIONKOU. Gratulujeme :)

 

Dále náš team reprezentovala Anna Adamčiková se svým valachem Básníkem. Startovala v disciplíně jízda zručnosti open, kde získala 3.místo. Gratulujeme :)

 

 

Rádi bychom vás pozvali na westernový kurz, který se bude konat na ranči Hluboká cesta u Havlíčkova Brodu dne 25.dubna 2015. Více informací naleznete v sekci AKCE 2015.

Na naše westernové závody si můžete stáhnout plánky k jednotlivým disciplínám. Najdete je v sekci AKCE 2015.

únor

Dne 21.2. jsme uspořádali westernový kurz u Chocně na Vaškovic farmě. Sešlo se 11 dvojic různého věku jezdců i koní a taktéž i přiježděnosti. Na kurz zavítali i diváci. Mohli jste na kurzu vidět práci s hřebci, mladými koňmi a i práci s ostřílenými staršími koníky. Dopoledne jsme se věnovali práci ze země a odpoledne se pracovalo ze sedla. Celý den jsme si náramně užili, jezdci udělali pokroky a to nás moc těší, že můžeme někomu s čímkoliv pomoci :). Děkujeme za krásně strávený den s vámi. Těšíme se na příště !

 

Představujeme Vám naše logo, doufáme, že se bude líbit :)

 

Dne 7.2.2015 se uskutečnil již 2.soukromý kurz. Účastníků bylo 6 a vyšlo nám krásné počasí. Děkujeme za účast.

 

 

leden

Dne 21.3.2015 se uskuteční 3.ročník westernových závodů v Dolním Přímu. Více o závodech se dočtete v sekci AKCE

O pár řádků doplněna sekce Spokojení jezdci a koně.

Dne 21.2.2015 se uskuteční westernový kurz s Honzou Měrkou na Vaškovic farmě u Chocně - více informací + přihlášku ke stažení najdete v sekci AKCE

nové video - I bez uždění musí být koník ovladatelný a dávat hlavu dolů :))  KLIK

 

 

TOPlist
aktualizováno: 28.08.2019 14:51:00