Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rok 2016

Aktuality...

2016
 

Děkuji všem za důvěru a přeji všem úspěšný rok 2017:)

Aktuální fotka z Dolního Přímu s koňmi, které mám v tréninku.


Miss Montana Star, NU Smokerise Cody, Dude Freckles Del Maso, Alexis Stinger, Lady Peppers, Annolennas, Doc Lee Stinger


10.prosince se konal poslední letošní kurz pro veřejnost ve Ždírci nad Doubravou.

listopad


19.listopadu se konal Galavečer WRC ve Zlíně. Jako každý rok se zde předávají ocenění jezdcům, kteří nejlépe "jezdili" v letošní závodní sezóně 2016. S Honzou jsme se této akce zúčastnili a já si odvezla ocenění za MISTRYNI V SUPERHORSE OPEN, 1.VICEMISTRYNI VE WESTERN RIDING OPEN. Jako bonus jsem se za letošní rok stala CHAMPIONKOU V SUPERHORSE A WESTERN RIDING. Odvezla jsem si nádherné přezky a plakety.Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem, kteří se přičinili na moji závodní sezóně a především Honzíkovi, který byť nemá čas mi pomáhat s tréninkem Reda, ale na závody se mnou jede vždy.

 
12.listopadu se konal kurz ve Ždírci nad Doubravou. Sešlo se celkem 6 dvojic. Děkuji za příjemné trénování :). Poslední letošní kurz se bude konat taktéž ve Ždírci nad Doubravou v kryté jezdecké hale 40x60m. V případě zájmu nás kontaktujte.


říjen


16.října jsme byli pozvaní na westernové závody k Brnu, abychom je rozhodovali. Rozhodčí dělal pouze Jan Měrka, já z důvodů naplánovaných tréninků dlouho dopředu, jsem se nemohla účastnit.
8.října se konaly 2.westernové hobby závody v Křižanech u Liberce, kde náš team reprezentoval Ranč Na špici, tedy Klára Jeřábková s Navarem a Gabriela Krpatová s Neli.
výsledky:
Klára:
2.místo horsemanship open
3.místo pleasure open...
5.místo in hand trail open
6.místo trail open

Gabča:
7.místo horsemanship open
4.místo pleasure open
2.místo in hand trail open
1.místo trail openod října probíhají 1x měsíčně kurzy pro veřejnost v kryté jezdecké hale ve Ždírci n.Doubravou. V případě zájmu sledujte AKCE 2016


září


Ve dnech 24. a 25.září se konal vrchol závodní sezóny 2016: MISTROVSTVÍ DOSPĚLÝCH WRC ČESKÉ REPUBLIKY. Do Kozlovic, kde se závody uskutečnily, jsme společně s Honzou odjeli v pátek ráno a tak jsem mohla v klidu odpoledne s Redem odjezdit a opohybovat ho po dlouhé cestě. V sobotu nás čekaly rozjížďky, odkud poté postupovalo 10 nejlepších koní do finálových jízd, ale i finálové jízdy proběhly. Dopoledne jsem startovala v 1.soutěži - western horsemanship open, kde jsem postoupila s 6.místem do nedělního finále. Další disciplínou byl po obědě trail senior, který byl velmi těžký a probojovat se mezi matadory bylo těžké. Přeci jenom byl Red v této soutěži nejmladší a konkurovat starším a zkušenějším koním byla fuška. Ale Redík se snažil a do nedělního finále jsme postoupili s 8.místem. Po trailu následovala disciplína superhorse open a rovnou se jela finálová jízda. Stres přišel při opracování, když jsem zjistila, že jsem se naučila úplně jinou úlohu. Takže na poslední chvíli místo opracování jsem se učila kurz :). O to více radosti jsem měla, když jsem zjistila, že jsem tuto soutěž vyhrála a získala tak titul MISTRA ČR pro rok 2016. Další disciplínou byl western riding open. Soutěž se jela jako finálová jízda. Letmé přeskoky Red dělal moc hezky a tak si vysloužil titul 1.VICEMISTRA ČR pro rok 2016. Poslední sobotní moji disciplínou byla anglická hunterová disciplína hunt seat equitation open, která se odstartovala až ve 21:15 hod. Redík z toho byl trochu překvapený, že ho sedlám takto večer :). V této soutěži jsme vybojovali celkově 6.místo. Na neděli jsem se moc těšila. Startovala jsem už jen ve 2 finálových disicplínách a chtěla jsem si jízdy užít. Dopoledne jsem startovala v disciplíně western horsemanship open, kde se utkalo již TOP 10 nejlepších profi jezdců. Konkurence byla veliká. Red to zvládl krásně a v pleasurové části se nám v jízdě bez třmenů zadařilo. Nakonec jsme obsadili 4.místo a o 1bod nám unikl titul 2.vicemistra, tedy 3.místo. Poslední disicplínou v tomto víkendovém boji byl trail senior open final, kde startovala špička TOP 10 nejlepších koní. Red neudělal žádnou ostudu, mile mě překvapil, jak se snažil a četl si dráhu a pozorně mě vnímal. Dokázali jsme obhájit 8.místo a jsem za to velmi ráda. Výkony jednotlivých koní byly famózní a já jsem ráda, že patřím společně s Doc Lee Stingerem mezi elitu jezdců WRC :). 
Tímto bych chtěla poděkovat svému Honzíkovi, který mi dělal "sluhu", wranglera, řidiče a psychickou podporu v jednom :). Dále chci poděkovat manželům Vídeňským, bez kterých bych nikam vlastně nejela. Velmi si vážím Vaší pomoci. A poslední DÍK patří mým klientům, kteří na mě mysleli a podporovali mě ve startu na Mistrovství WRC ČR 2016.
srpen

27.8.-28.8. se konalo Mistrovství mládeže WRC, kde nás reprezentovala Sára Trnková se svým koněm Miss Montana Star. Myslím, že i když nedosáhli společně mistrovského titulu, tak rozhodně v našich očích zvítězila. Kdo znal Montanu a poznal ji, když se kupovala, tak jsme nevěřili nikdo, že za tak krátkou dobu dosáhnou pod naším dohledem takových společných výsledků. Po koupě jsem ani já nevěřila, že by kobyla mohla chodit někdy v klidných a pomalých chodech. Samozřejmě je na čem pracovat, mají před sebou ještě dlouhou cestu, ale jsem na Montanu pyšná za to, že se rychle naučila to, co nyní umí. Každé závody se zlepšuje, je to na ní vidět.  A Sára? Neuvěříte, ale ta holka má teprve 1,5 roku licenci a už takhle brouzdí závodní kolbiště ;). Přejeme jim do závodní sezóny 2017 hodně podařených startů a hlavně zdraví :)
Sára:
9.místo showmanship at halter - z TOP 10 nejlepších koní
14.místo western horsemanship open
27.8. se konaly westernové "B" kvalifikační závody v Hoslovicích u Strakonic. Těchto závodů jsem se s valachem Doc Lee Stinger účastnila sama za náš team. Jelikož je to docela dálka od nás z Dolního Přímu, tak se jelo už v pátek, kde jsme na místě i stihli za světla odtrénovat. V sobotu se konaly "B" závody, kde jsem startovala v 6 disciplínách a to více než úspěšně :)
Káťa:
1.místo western horsemanship open
1.místo western riding open
1.místo superhorse open
1.místo hunt seat equitation open
1.místo hunter under saddle
2.místo trail senior open
červenec

13.7. se konaly hobby westernové závody u Liberce, kam vyrazil i náš team. Reprezentovala nás Kristýna Borovcová s klisnou Brenda, Sára Trnková s kobylkou Miss Montana Star a ranč Na Špici - Klára Jeřábková s valachem Navarem, Veronika Šťastná s Navarem a Gabriela Krpatová s klisnou Neli.
Sára:
1.místo profi western pleasure
1.místo profi western horsemanship
1.místo profi showmanship at halter

Kristý:
1.místo - western pleasure mládež
1.místo - western horsemanship mládež
4.místo - Trail mládež
2.místo - western pleasure open
7.místo - western horsemanship open
8.místo - Trail open

Verča:
2.místo horsemanship mládež

Gabča:
2.místo in hand trail open
3.místo jízda zručnosti
7.místo trail open
8.místo western horsemanship open

Klára:
4.místo jízda zručnosti
5.místo trail open
9.místo western horsemanship open

19.-24.7. jsem uspořádala opět westernové soustředění pro "moje" holky. Užili jsme si krásný týden společnými tréninky.


2.-3.7. jsme opět jeli závodit na Loveckou chatu k Olomouci. Na závody jela Káťa s Redem a Sára s Montanou už v pátek. V sobotu měl Red velice náročný den, jelikož startoval v 5 disciplínách ve velkém horku, kde bylo obrovské množství hovad a much. Ovšem díky Janě Duškové, která mě zapůjčila repelent na poslední chvíli, jsme to zvládli a Red se mohl soustředit na ježdění. Ještě jednou děkuji Jani :). V sobotu startovala Sára ve 3 disciplínách. Po náročném sobotním dni čekala Reda v neděli už jen 1 disciplína. No a jak to dopadlo? Více, než výborně! :)
Káťa:
1.místo superhorse open
1.místo trail senior
1.místo western riding open...
2.místo western horsemanship open
2.místo hunt seat equitation
3.místo hunter under saddle

Sára:
2.místo western pleasure mládež
3.místo showmanship at halter mládež
4.místo western horsemanship mládež

 


červen

26.6. se konaly westernové kvalifikační závody WRC v areálu ranche Happy Hour v Krakovanech. Účastnila se jich Káťa s Redem, Sára Trnková s kobylou Montanou a Pavel Zástěra s valachem San Mateo. Našemu Redíkovi se z počátku nedařilo, ale poté se vše otočilo v krásné výsledky. Jako první disciplínou byl western horsemanship open, kde jsme získali 4.místo. Poté se jel western riding open - úloha, ve které se posuzují letmé přeskoky. Red tuto úlohu letos jezdí poprvé, přeskok je pro koně velmi těžký cvik a né každý kůň letmý přeskok udělá. V úloze se předvádí 8 letmých přeskoků na přesně vymezeném místě se správným nohosledem. Od zimy se Red připravoval poctivě a dnes už zvládá letmé přeskoky po 2 cvalových krocích. Na těchto závodech porazil své soupeře a vyhrál. Další disciplínou byl superhorse open, což je kombinace všech westernových disciplín (kromě rychlostních a dobytkářských) a koník musí být velmi všestranný, aby předvedl hezký výkon. Red v této soutěži taktéž vyhrál. Po obědové pauze se jely traily. Red soutěžil v té nejtěžší - trail senior, kde závodí všechny koně starší 6ti let a výše. Letos tuto kategorii jezdí poprvé, minulý rok byl ještě v kategorii Junior. Na těchto závodech obdržel skóre 69,5bodu a taktéž zvítězil.
Káťa:
1.místo trail senior
1.místo western riding open...
1.místo superhorse open
4.místo western horsemanship open

Sára:
3.místo western horsemanship mládež
6.místo showmanship at halter mládež
8.místo western pleasure mládež

Pavel:
1.místo western pleasure senior
6.místo western horsemanship amatér

25.6. naše členka J+K teamu Martina Štursová se svým valachem Bobem úspěšně složila westernovou licenci WRC v Krakovanech. Marťo gratulujeme!


5.6. se konal již 4.soukromý westernový kurz u Hradce Králové. Sešlo se celkem 9 jezdců a počasí nám přálo. Děkuji za pozvání a těším se na příště :).
květen

28.-29.května se konal allaroundový kurz s německým jezdcem a trenérem Arne Kühn. Kurz probíhal ve 4 lekcích po skupinkách. Hlavním bodem byla celková uvolněnost koně a shromáždění. 
15.května se členové J+K teamu účastnili westernového veřejného tréninku u Pardubic. Reprezentovala nás Kristýna Borovcová s Gastonem, Martina Štursová s Bobem, Eliška Mročková s Caminem a Sylva Jeklová s Debie.

Kristý:
1.místo reining mládež, 2.místo western horsemanship open,  6.místo western pleasure open, 5.místo ranch pleasure open, 3.místo reining open
Eliška:
1.místo trail open, 4.místo pleasure open, 4.místo horsemanship open, 4.místo ranch pleasure open
Sylva:
3.místo western horsemanship open
Marťa:
s umístěním horsemanship open, trail open


1.května se konaly kvalifikační závody v Krakovanech na ranchi Happy Hour (zde pracoval Honza jako trenér koní) . Tento ranch se nachází kousek od nás od Dolního Přímu. Náš team reprezentovala Eliška Mročková, Sára Trnková, Pavel Zástěra a samozřejmě Káťa. Pavel s valachem Warriorem úspěšně složil westernovou licenci WRC. Eliška startovala ve 2 disciplínách se svým valachem Mg Doc Joe Camino, Sára startovala ve 3 disciplínách se svoji kobylkou Miss Montana Star a Káťa s Redem odjeli 4 disciplíny. Jezdkyním se dařilo i nedařilo. Káťa například spletla kurz trailu, takže bohužel se neumístila. Trailová úloha byla těžká, skoro všechny kavalety byly přizdvižené a Red je všechny bravurně překonal. Ovšem Káťa nedávala pozor a spletla kurz. To se ale stává, je to soutěž a my jsme i tak spokojeni s výkonem. Naše svěřenkyně neudělali ostudu a my jsme hrdý na to, že máme fajn team. Po celou dobu konání jsme měli hezké počasí a májovou neděli jsme si opravdu užili :).

Eliška:
6.místo western pleasure mládež
Sára:
3.místo showmanship at halter mládež, 4.místo western horsemanship mládež, 7.místo western pleasure mládež
Káťa:
2.místo superhorse open, 3.místo western horsemanship open, 3.místo western riding open
duben

Čtvrtý víkend v dubnu jsme zahájili závodní sezónu kvalifikačními závody v Horce nad Moravou. Na závody jsme jeli už v pátek. V klidu jsme ubytovali koně i sebe a večer stihli koně odtrénovat. V sobotu Sára startovala hned v první soutěži showmanship at halter, úloha byla Sárou hezky předvedena a tak si odnesli pohár. Poté se jeli horsemanshipy, kde Sára bohužel zpletla úlohu, takže nebyla umístěna. Káťa v horsemanshipu bodovala a odvezla si pohár. Odpoledne startovala už jen Káťa v hunter under saddle. Tuto anglickou disciplínu si s Redem vyzkoušela poprvé v kariéře. Red hezky chodil, bohužel jednou si přeskočil v úloze a Káťa tak přišla o 1.místo dle rozhodčí. I tak byla spokojená, že Red chodil hezky a odnesl si pohár.
V neděli se začínalo startoval v disicplínách pleasure. Sára s Montanou měli velice těžkou konkurenci, ale neudělali ostudu a umístili se. Hlavním cílem pleasure bylo to, aby kobyla chodila v klidu, pomalu a neřešila cizí koně a ostatní věci okolo. A to se podařilo! Chovala se jako profesionálka a poslouchala Sáru na slovo v úloze. A to bylo velmi důležité.
Káťa tento den startovala v trail open, úloha byla nejtěžší, co kdy jela. Vůbec nedoufala, že by dojela do konce, jelikož rozměry a kurz byly velmi náročný. Až na jednu chybku, byla umístěna na krásném 4.místě a při výsledné tabulce bylo vidět, že na 3.místo ji chybělo 0,5 bodu. Předposlední disciplínou byl western riding open, kde si Káťa odnesla vítězství a krásných 68,5 bodu. Red nádherně spolupracoval a přeskakoval doslova jedna báseň. Celou úlohu si tak užívala v roli jezdkyně. Poslední disciplínou byl superhorse open, kde se umístili také na 1.místě.

Káťa:
1.místo superhorse open, 1.místo western riding open, 3.místo western horsemansip open, 3.místo hunter under saddle open, 4.místo trail open
Sára:
3.místo showmanship at halter mládež, 5.místo western pleasure mládež

Gratulace jezdkyním :)

Více fotek ze závodů ZDE


 

Zároveň se tento víkend konal westernový veřejný trénink u Rálišů, kde jsme měli taktéž své zástupce, a to Elišku Mročkovou s Mg Doc Joe Camino a Marťu Štursovou s Bobem. 

Eliška:
1.místo ranch pleasure open, 1.místo western pleasure open, 2.místo horsemanship open, 5.místo reinin open
Marťa:
2.místo trail open, 4.místo ranch pleasure open, 4.místo horsemanship open

Gratulujeme :).Třetí víkend v dubnu jsme uspořádali už 3.westernový kurz na Deep Way ranchi, který se nachází mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Tento kurz pro zájem jezdců byl 2denní. Na sobotu i neděli nám vyšlo krásné počasí, dokonce jsme v sobotu navečer stihli hromadnou vyjížďku do malebného terénu v okolí. No užili jsme si to maximálně! Děkujeme všem za účast a doufáme, že se brzy zase všichni setkáme na tomto krásném ranchi :).

Více fotek z kurzu ZDE

image

 
Druhý víkend v dubnu jsme odjeli na první závody do Bousova se členy našeho teamu. Reprezentovali nás 3 jezdkyně - Sára Trnková s Miss Montana Star, Gabča Krpatová s Nelli a Klára Jeřábková s Navarem.
Na tyto závody jsme se těšili ještě víc, než jezdci. Káťa na tomto místě závodila před 7 lety s plemenným hřebcem Alexis Stinger. Jako první získala all around championa, druhého championa taktéž získala o rok později. Takže pro ni to byla tak trochu nostalgie zavzpomínat na úspěšné závody s fajn partou kamarádů, kteří 1.ročník vlastně pořádali a skvěle se jim to podařilo!

Sára:
1.místo showmanship at halter mládež, 1.místo western pleasure mládež, 1.místo western pleasure open, 1.místo western horsemanship mládež, 1.místo western horsemanship open, 2.místo in-hand trail mládež, 5.místo in-hand trail open.
Gabča:
2.místo jízda zručnosti, 4.místo trail open.
Klárka:
4.místo jízda zručnosti.

Gratulujeme a děkujeme za pohodové závody!

 

image

 

 

image

 

 

 První víkend v dubnu se uskutečnil 1.díl z westernových kurzů na Statku Hubíles. Počasí nám více než přálo a my jsme se tak věnovali celodennímu ježdění i po individuálních lekcích. Děkuji všem za účast :).
 

 březen

Přidán kurz, který se uskuteční na ranchi Deep Way. Ranch se nachází mezi městy Havlíčkův Brod a Jihlava. Více v sekci AKCE 2016.únor

Informace pro všechny, kteří s námi trénují - na vědomí dávám všem, kteří jezdí za námi do Přímu nebo mají zájem jezdit, že od března jsou možné tréninky o víkendu.

Tvořím postupem času web o plemenných hřebcích paint horse, quarter horse a appaloosa horse. Pokud vlastníte hřebce a chcete ho vystavit na tomto webu, neváhejte mi napsat.  www.plemenici.websnadno.cz 

Video ze zimy 2016 - začínáme práci na letmých přeskokách :) ZDE

Pár fotek ze zimního období ZDE

Přidány kurzy, které pořádáme - více v sekci AKCE 2016.
 

leden

Red dostal opožděnou Vánoční nadílku v podobě anglické výbavy na míru. Ráda bych poděkovala Pavlíně Duškové a jezdeckým potřebám Equos-DP za profesionální přístup, kterým Reda a mě obléká. Tento obchod najdete v Hradci Králové - Gočárova třída 195. Najdete zde sortiment pro koně i jezdce anglického stylu. Pokud někdo shání vybavení pro svého 4nohého miláčka, tak zde najdete pěkné zboží za krásné ceny!

image


Další kurz se konal 23.ledna, kde se sešlo 5 dvojic z 6 přihlášených a trénovalo se celé dopoledne. Honza se věnoval především uvolněnosti koně, správného cválání a řešení individuálních problémů. Já se zase zaměřila s jezdci na obraty, horsemanship a na licenci WRC. Děkujeme za účast :)


Postupně budou přidány plánové akce na tuto sezónu. Více v sekci AKCE 2016

 

TOPlist
aktualizováno: 28.08.2019 14:51:00